Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę ...

Witam,

 

W dokumentach wymaganych do kredytu jest pozwolenie na budowę ale aby przyspieszyć te procedury np. decyzję wstępna i wycenę nieruchomości można i czy jest sens składać wniosek bez pozwolenia na budowę?

 

Czas oczekiwania na pozwolenie to nawet 60dni, a zależy mi na czasie z kredytem.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Mirosław1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
09-01-2018
Wiadomość 1 z 4 (3 901 wyświetleń)

Re: W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę ...

Abyśmy mogli przyjąć od Ciebie wniosek o kredyt, musisz przedstawić również pozwolenie na budowę. Na tym etapie pozwolenie nie musi być prawomocne. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 876 wyświetleń)

Re: W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę ...

Mam pytanie, co jeśli do wniosku złożone było nieprawomocne pozwolenie na budowę i bank wydał wstępną decyzję. Niestety na decyzji o pozwoleniu była błędna powierzchnia budynku i wymagało to sprostowania, więc kwestia uprawomocnienia się przyciąga. Czy wstępna decyzja banku ma jakąś ważność albo czy czas od zlozenia wniosku jest ograniczony? I jesli nie dostarcze prawomocnego pozwolenia w termoinie to wniosek przepadnie?
Odpowiedz
0 Lajków
Collen
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-06-2019
Wiadomość 3 z 4 (3 427 wyświetleń)

Re: W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę ...

Jak tylko otrzymasz prawomocne pozwolenie, powinieneś nam je dostarczyć. 
Decyzja wstępna jest ważna 30 dni od daty jej wydania. Jeśli ten czas minie będziemy prosili o złożenie nowego wniosku o kredyt.

Pamiętaj jednak, że każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Dlatego warto skontaktować się w tej sprawie z osobą, u której taki wniosek składałeś.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 422 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy