Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Witam,

w 2016 r. wraz z żoną wzięliśmy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. W umowie mamy zapis, że przez pierwsze 5 lat nie możemy nadpłacić kredytu bez ponoszenia dodatkowego kosztu, jednak po upływie 5 lat jest to możliwe. Dodatkowo raty kredytu są tak skonstruowane, że nadpłata kredytu zmiejsza kwotę do spłaty, a okres kredytowania pozostaje niezmienny.

Pytanie jednak czy można podpisać aneks do umowy i spłcić kredyt wcześniej (nadpłata koryguje czas spłat). Pytanie jest o tyle istotne, że myslimy o zaciągnieciu kolejnego kredytu na inne mieszkanie, a obecny kredyt nas blokuje, mimo że moglibyśmy go spłacić wcześniej.

Dziękuję za odp.

Michał

Odpowiedz
0 Lajków
Michał_D
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 117 wyświetleń)

Re.: Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Do skrócenia okresu kredytowania niezbędne jest zawarcie aneksu - w niektórych przypadkach wiąże się to z ponowną ocena zdolności kredytowej. Jeżeli chcecie spłacić kredyt wcześniej w całości, to nie wymaga to aneksowania - spłacacie, bank rozlicza odsetki do momentu spłaty i tyle.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 049 wyświetleń)

Re: Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Michał_D, możesz nadpłacić kredyt hipoteczny wcześniej - przed upływem okresu w umowie. W takiej sytuacji, naliczymy prowizję - 2% nadpłacanej kwoty. Standardowo, po nadpłacie przeliczamy kredyt i zmniejszamy ratę. Jeśli chcesz, abyśmy skrócili czas kredytowania, zapraszam Cię do kontaktu z nami - (32) 357 00 57, nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty, w godzinach 8:00-16:00. Przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie i zaprosimy Cię do oddziału, na podpisanie aneksu do umowy. Aneks będzie darmowy, skróci on czas spłaty Twojego kredytu. 

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 3 z 3 (2 041 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy