Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Witam,

w 2016 r. wraz z żoną wzięliśmy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. W umowie mamy zapis, że przez pierwsze 5 lat nie możemy nadpłacić kredytu bez ponoszenia dodatkowego kosztu, jednak po upływie 5 lat jest to możliwe. Dodatkowo raty kredytu są tak skonstruowane, że nadpłata kredytu zmiejsza kwotę do spłaty, a okres kredytowania pozostaje niezmienny.

Pytanie jednak czy można podpisać aneks do umowy i spłcić kredyt wcześniej (nadpłata koryguje czas spłat). Pytanie jest o tyle istotne, że myslimy o zaciągnieciu kolejnego kredytu na inne mieszkanie, a obecny kredyt nas blokuje, mimo że moglibyśmy go spłacić wcześniej.

Dziękuję za odp.

Michał

Odpowiedz
0 Lajków
Michał_D
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 113 wyświetleń)

Re.: Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Do skrócenia okresu kredytowania niezbędne jest zawarcie aneksu - w niektórych przypadkach wiąże się to z ponowną ocena zdolności kredytowej. Jeżeli chcecie spłacić kredyt wcześniej w całości, to nie wymaga to aneksowania - spłacacie, bank rozlicza odsetki do momentu spłaty i tyle.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 045 wyświetleń)

Re: Umowa kredytu hipotecznego z 2016r. - czy nadpłata może skrócić czas kredytowania?

Michał_D, możesz nadpłacić kredyt hipoteczny wcześniej - przed upływem okresu w umowie. W takiej sytuacji, naliczymy prowizję - 2% nadpłacanej kwoty. Standardowo, po nadpłacie przeliczamy kredyt i zmniejszamy ratę. Jeśli chcesz, abyśmy skrócili czas kredytowania, zapraszam Cię do kontaktu z nami - (32) 357 00 57, nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty, w godzinach 8:00-16:00. Przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie i zaprosimy Cię do oddziału, na podpisanie aneksu do umowy. Aneks będzie darmowy, skróci on czas spłaty Twojego kredytu. 

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 3 z 3 (2 037 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy