Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie nieruchomości, zmiana kwoty

Witam,

Mam w banku ING kredyt oraz "Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego", na chwilę obecną ma zadeklarowaną wartość nieruchomości na X kwotę, jak mogę zmienić tą wartość i kiedy?

Pytam dlatego iż obecnie (takie sam domek) jest budowany przez dewelopera i jest wyceniony na o 50tys. więcej niż moja deklaracja, a na dodatek jest on sprzedawany jako stan deweloperski a ja mam już wykończony.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
23
7
05-11-2018
Wiadomość 1 z 5 (652 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie nieruchomości, zmiana kwoty

Możesz zgłosić w oddziale rezygnację z aktualnego ubezpieczenia i przystąpić do nowego. Na miejscu zadeklarujesz nową wartość nieruchomości. Składkę będziemy obliczać jak do tej pory.
W przypadku starszych ubezpieczeń możliwe jest przystąpienie tylko na infolinii. Doradca w oddziale sprawdzi to.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
310
79
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (593 wyświetleń)

To ubezpieczenie odnawia się co roku, czy wtedy można zadeklarować większa wartość (czy jednak pozostaje tylko rezygnacja)?

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
23
7
05-11-2018
Wiadomość 3 z 5 (579 wyświetleń)

Żeby zmienić deklarację i zwiększyć sumę ubezpieczenia, należy zrezygnować z poprzedniego i zawnioskować o nowe. Nie ma innej możliwości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
89
19
23-04-2018
Wiadomość 4 z 5 (529 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Jest to jakieś rozwiązanie ale wg mnie dość słabe.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
23
7
05-11-2018
Wiadomość 5 z 5 (294 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: zakup działki budowlanej

O wszelkich potrzebnych dokumentach powinien poinformować Cię opiekun kredytowy. Dlatego prosimy Cię o kontakt z opiekunem, aby wyjaśnił Twoje wątpliwości. 

Warunki zabudowy, to jest dokument, który

...

18-06-2021
Re.: kosztorys banku VS mój

Witam, i kolejna paranoja dostałem decyzję ostateczną ale tym razem obniżono kredyt już o 45tys. i muszę to wnieść jako wkład własny masakra!!!
To znaczy że muszę wybudować dom że stropem i dostanę pie...

18-06-2021
Re.: Kredyt od początku do końca

Aha, w BIK widziałem informację, że nie można określić punktowo mojej oceny ponieważ mam za krótką historię kredytową.

18-06-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy