Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie nieruchomości a spłata kredytu

Otrzymałem pismo w sprawie ubezpieczenia nieruchomości na którą mam kredyt w ING. Z powodu jakichś tam zmian prawnych muszę wykonać operację zgody na zmianę umowy, która ma mi się ukazać w systemie online. Problem w tym, że nic się nie pokazuje. Data aktualnego ubezpieczenia mija 15.06.2016, więc nie wiem czy jeszcze mam czekać na to okienko czy raczej kontaktować się w tej sprawie z bankiem?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego ubezpieczenia. W czerwcu tak jak wyżej napisałem zapłacę zapewne za ubezpieczenie na kolejny rok. W lipcu natomiast mam zamiar spłacić kredyt do końca. Czy w związku z tym to ubezpieczenie będzie obowiązywało do czerwca 2017 mimo, że kredytu już nie będzie?

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 1 z 6 (5 740 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie nieruchomości a spłata kredytu

[ Edytowane ]

Po zalogowaniu do usługi ING BankOnLine powinien się wyświetlić baner, natomiast jeżeli nie jest widoczny, można również chęć kontynuacji ubezpieczenia zgłosić na naszej infolinii pod numerem 32 357 00 57. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 08:00 do 20:00 oraz w soboty od 08:00 do 16:00.

Wyrażenie chęci kontynuacji ubezpieczenia nieruchomości skutkować będzie pobieranie comiesięcznej składki . Ubezpieczenie będzie obowiązywać do dnia spłaty kredytu.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (5 690 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie nieruchomości a spłata kredytu

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że część opłaty za ubezpieczenie zostanie mi zwrócona w momencie spłaty kredytu? Tak jak pisałem ubezpieczenie mam zapłacić w połowie czerwca, a miesiąc później planuję spłacić kredyt.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 3 z 6 (5 629 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie nieruchomości a spłata kredytu

W moim harmonogramie spłaty widnieje roczna składka. Od teraz będzie comiesięczna?

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 4 z 6 (5 628 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie nieruchomości a spłata kredytu

@atmt Jeżeli kredyt zostanie spłacony w okresie obowiązywania rocznej składki to tak - zwrócimy za niewykorzystany okres ubezpieczenia.
Natomiast po zaakceptowaniu nowych warunków polisy indywidualnej, składka będzie miesięczna, więc przy spłacie kredytu takiego zwrotu nie będzie. Ubezpieczenie będzie obowiązywało do końca miesiąca, w którym kredyt będzie spłacony.

Ze względu na zmiany przepisów prawa przechodzimy z ubezpieczeń grupowych na indywidualne.
Aby kontynuować ubezpieczenie trzeba złożyć oświadczenie o chęci kontynuacji. W polisie indywidualnej nie ma składki rocznej. Składka podzielona jest na składki miesięczne, pobierane w dniu płatności raty.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 5 z 6 (5 602 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie nieruchomości a spłata kredytu

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 6 z 6 (5 540 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy