Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank - kilka pytań

1. Kiedy dokładnie ubezpieczyć mieszkanie i zrobić cesje na bank ? Po odebraniu mieszkania czy po przeniesieniu własności (po wizycie II raz u notariusza) ? Chodzi o mieszkanie nowe. 

 

2. Kredyt zaciągnąłem rok temu na kwotę około 315 000 zł. W ciągu roku dokonałem nadpłaty i teraz kapitał do spłaty wynosi 243 000 zł... W tym roku chce jeszcze wpłacić 40 - 50 tyś. Wartość mieszkania przy kupnie wynosiła 395 000 zł (a teraz jego wartość wzrosła do około 500 000 zł. Kiedy wykończę mieszkanie wartość jego będzie jeszcze większa i pytania:  Na jaką kwotę ubezpieczyć mieszkanie ? 

a) Wartość mieszkania obecna ? 

b) Wartość mieszkania przy kupnie ? 

c) Wartość kapitału do spłaty ? 

 

3. Wiem, że należy zawrzeć ubezpieczenie podstawowe (woda, ogień mury, chyba tak to brzmiało ?). A co jeśli wybiorę pakiet rozszerzony z opcją NNW ? Kto będzie beneficjentem odszkodowania z pakietu dodatkowego ? Możliwy jest podział ? 

 

4. Załóżmy, że mieszkanie się spali. Mam spłacone połowę kapitału  -  to bank jaką kwotę otrzymuje odszkodowania ? 

a) Proporcjonalnie do spłaconego kapitału ? 

b) Czy całość ? 

 

5. Jaki jest koszt podstawowego ubezpieczenia w ING i gdzie najlepiej ubezpieczać ? W banku czy poza ? Chodzi głównie o płatności ? Nie chce myśleć co miesiąc o przelewie i dosyłaniu potwierdzenia przelewu. 

 

6. Czy zawierając ubezpieczenie w innym banku niż ING traci się jakieś korzyści ? Lekko obniżona marża ? 

 

7. Czy zawierając ubezpieczenie w innym banku co miesiąc należy dosyłać jakieś potwierdzenia opłacenia składki ubezpieczeniowej ? 

 

Pozdrawiam 

AZ

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
13-03-2021
Wiadomość 1 z 3 (756 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank - kilka pytań

1. Zapewne masz to określone w umowie, załącznik 3.
2. Warunki ubezpieczenia za pośrednictwem ING są opisane na stronie https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nieruchomosci-i-ruchomosci
3,4,5 Pewnie też znajdziesz taką informację na ww. stronie.
6. Mieszkania nie ubezpiecza się w banku (poza sytuacją, kiedy ubezpieczasz za pośrednictwem ING), tylko u ubezpieczyciela. W przypadku ubezpieczenia poza bankiem ING marża może być wyższa, ale to też powinno być w umowie.
7. Wg mojego rozeznania składki ubezpieczeniowej (ubezpieczenie poza bankiem ING) nie opłaca się co miesiąc, tylko rocznie albo na dłuższy okres.
Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
73
18
01-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (507 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank - kilka pytań

Poniżej znajdziesz naszą odpowiedź. Odnieśliśmy się w niej do konkretnych punktów. 
 

 1. Bank wymaga ubezpieczenia od momentu przeniesienia własności. Ubezpieczenia w ramach kredytu oferowane przez bank mogą być zawarte dopiero po podpisaniu ostatecznego aktu notarialnego.
  Bardzo często jednak deweloper po przekazaniu kluczy (podpisaniu protokołu odbioru) przenosi odpowiedzialność na klienta.
 2. Dla pierwszej polisy minimalna suma ubezpieczenia to kwota udzielonego kredytu (kwota z umowy). Dla każdej kolejnej polisy to kwota kapitału pozostała do spłaty.
  Najbezpieczniej jest jak ubezpiecza nieruchomość na pełną wartość rynkową nieruchomości na moment przystępowania do ubezpieczenia.
 3. Możliwy jest podział na polisie. Zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego i jego praktyki. Zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość tzn. mury i stałe elementy bez wyposażenia i OC. Cesja obejmuje tylko zdarzenia związane z tymi elementami nieruchomości.
 4. W przypadku szkody całkowitej cesja obejmuje pozostałą do spłaty kwotę kredytu.
 5. W przypadku kredytu na kwotę 315 tys. zł składka ubezpieczeniowa w pakiecie podstawowym to 30,24zł miesięcznie, a rozszerzonym 71,82zł miesięcznie. Składka pobierana jest automatycznie w dniu płatności raty kredytu. W przypadku polisy zawieranej za pośrednictwem banku nie ma konieczności przedstawiania dokumentów.
 6. Jeśli skorzystasz z pakietu rozszerzonego w ramach oferty banku marża kredytu zostanie obniżona o 0,05%
 7. W przypadku polisy zewnętrznej konieczne jest przedstawianie polisy wraz z dowodem wpłaty. Częstotliwość uzależniona jest od czasu na jaki została zawarta polisa i opłacona składka ubezpieczeniowa.
   
**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
226
44
18-01-2021
Wiadomość 3 z 3 (627 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Płatności za granicą - jak najtaniej w ING??

Zapisaliśmy Twoją uwagę w tej sprawie Emotikon: Szczęśliwy

 

To zapiszcie jeszcze, że karty debetowe do kont walutowych w USD oraz GBP, też by się przydały Emotikon: Mrugający

 

Dziękuje za wyczerpujące wiadomości. Mam nadzieję, że to również

...

30-06-2022
Re: środki z karty wirtualnej, która utraciła ważność

Jeśli karta została zamknięta, konieczne będzie skontaktowanie się z nami poprzez czat po zalogowaniu się do bankowości Moje ING bądź infolinię pod numerem 32 357 00 69.

Podczas kontaktu specjalista p

...

29-06-2022
Re.: Płatności za granicą - jak najtaniej w ING??

Witam, czy jest już możliwość aby we wpłatomacie wpłacić euro na konto walutowe powiązane z kartą zbliżeniową? Czy dalej tylko w oddziale banku jest to możliwe?

Pozdrawiam

G

30-06-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy