Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank - kilka pytań

1. Kiedy dokładnie ubezpieczyć mieszkanie i zrobić cesje na bank ? Po odebraniu mieszkania czy po przeniesieniu własności (po wizycie II raz u notariusza) ? Chodzi o mieszkanie nowe. 

 

2. Kredyt zaciągnąłem rok temu na kwotę około 315 000 zł. W ciągu roku dokonałem nadpłaty i teraz kapitał do spłaty wynosi 243 000 zł... W tym roku chce jeszcze wpłacić 40 - 50 tyś. Wartość mieszkania przy kupnie wynosiła 395 000 zł (a teraz jego wartość wzrosła do około 500 000 zł. Kiedy wykończę mieszkanie wartość jego będzie jeszcze większa i pytania:  Na jaką kwotę ubezpieczyć mieszkanie ? 

a) Wartość mieszkania obecna ? 

b) Wartość mieszkania przy kupnie ? 

c) Wartość kapitału do spłaty ? 

 

3. Wiem, że należy zawrzeć ubezpieczenie podstawowe (woda, ogień mury, chyba tak to brzmiało ?). A co jeśli wybiorę pakiet rozszerzony z opcją NNW ? Kto będzie beneficjentem odszkodowania z pakietu dodatkowego ? Możliwy jest podział ? 

 

4. Załóżmy, że mieszkanie się spali. Mam spłacone połowę kapitału  -  to bank jaką kwotę otrzymuje odszkodowania ? 

a) Proporcjonalnie do spłaconego kapitału ? 

b) Czy całość ? 

 

5. Jaki jest koszt podstawowego ubezpieczenia w ING i gdzie najlepiej ubezpieczać ? W banku czy poza ? Chodzi głównie o płatności ? Nie chce myśleć co miesiąc o przelewie i dosyłaniu potwierdzenia przelewu. 

 

6. Czy zawierając ubezpieczenie w innym banku niż ING traci się jakieś korzyści ? Lekko obniżona marża ? 

 

7. Czy zawierając ubezpieczenie w innym banku co miesiąc należy dosyłać jakieś potwierdzenia opłacenia składki ubezpieczeniowej ? 

 

Pozdrawiam 

AZ

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 1 z 3 (6 168 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank - kilka pytań

1. Zapewne masz to określone w umowie, załącznik 3.
2. Warunki ubezpieczenia za pośrednictwem ING są opisane na stronie https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nieruchomosci-i-ruchomosci
3,4,5 Pewnie też znajdziesz taką informację na ww. stronie.
6. Mieszkania nie ubezpiecza się w banku (poza sytuacją, kiedy ubezpieczasz za pośrednictwem ING), tylko u ubezpieczyciela. W przypadku ubezpieczenia poza bankiem ING marża może być wyższa, ale to też powinno być w umowie.
7. Wg mojego rozeznania składki ubezpieczeniowej (ubezpieczenie poza bankiem ING) nie opłaca się co miesiąc, tylko rocznie albo na dłuższy okres.
Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 3 (5 919 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank - kilka pytań

Poniżej znajdziesz naszą odpowiedź. Odnieśliśmy się w niej do konkretnych punktów. 
 

  1. Bank wymaga ubezpieczenia od momentu przeniesienia własności. Ubezpieczenia w ramach kredytu oferowane przez bank mogą być zawarte dopiero po podpisaniu ostatecznego aktu notarialnego.
    Bardzo często jednak deweloper po przekazaniu kluczy (podpisaniu protokołu odbioru) przenosi odpowiedzialność na klienta.
  2. Dla pierwszej polisy minimalna suma ubezpieczenia to kwota udzielonego kredytu (kwota z umowy). Dla każdej kolejnej polisy to kwota kapitału pozostała do spłaty.
    Najbezpieczniej jest jak ubezpiecza nieruchomość na pełną wartość rynkową nieruchomości na moment przystępowania do ubezpieczenia.
  3. Możliwy jest podział na polisie. Zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego i jego praktyki. Zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość tzn. mury i stałe elementy bez wyposażenia i OC. Cesja obejmuje tylko zdarzenia związane z tymi elementami nieruchomości.
  4. W przypadku szkody całkowitej cesja obejmuje pozostałą do spłaty kwotę kredytu.
  5. W przypadku kredytu na kwotę 315 tys. zł składka ubezpieczeniowa w pakiecie podstawowym to 30,24zł miesięcznie, a rozszerzonym 71,82zł miesięcznie. Składka pobierana jest automatycznie w dniu płatności raty kredytu. W przypadku polisy zawieranej za pośrednictwem banku nie ma konieczności przedstawiania dokumentów.
  6. Jeśli skorzystasz z pakietu rozszerzonego w ramach oferty banku marża kredytu zostanie obniżona o 0,05%
  7. W przypadku polisy zewnętrznej konieczne jest przedstawianie polisy wraz z dowodem wpłaty. Częstotliwość uzależniona jest od czasu na jaki została zawarta polisa i opłacona składka ubezpieczeniowa.
     
**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 3 z 3 (6 039 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy