Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczenie kredytu - brak pobrania środków

[ Edytowane ]

Proszę o podpowiedź w kwetii pobieranych składek na ubezpieczenie spłaty kredytu oraz ubezpieczenie nieruchomości. Sytuacja jest następująca - w dniu płatności kredytu (dokładnie dzisiaj, tj. 5.11.) zostały zablokowane środki na ww. składki ubezpieczeniowe, jednak jak się okazało, na rachunku było za mało środków i widzę w historii, że nastąpiło później zwolnienie blokady na "+" , czyli środki te wróciły na rachunek, o czym zorientowałam się dopiero wieczorem. Od razu uzupełniłam środki na rachunku bieżącym, robiąc przelew wewnętrzny z konta oszczędnościowego. Pytanie - czy do końca dnia, bądź w najbliższym dniu roboczym nastąpi jeszcze jedna próba automatycznego pobrania tych składek czy ewentualnie można to spłacić samodzielnie wykonując przelew? Dodam, że w zakładce kredytu widzę teraz należność przeterminowaną, ale tylko w wysokości składki na ubezpieczenie spłaty kredytu (mimo, że dzień jeszcze się nie skończył, a środki na koncie zostały uzupełnone ok. godz. 19:00). 

Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 816 wyświetleń)

Re: Ubezpieczenie kredytu - brak pobrania środków

W przypadku braku wystarczających środków na pokrycie składki ubezpieczeniowej, opłacimy tę składkę, jednak faktycznie przy kredycie będzie widniała informacja o zaległości przeterminowanej. Opłatę pobierzemy następnego dnia. Nie poniesiesz z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Powinno więc dzisiaj się już wszystko wyświetlać prawidłowo przy Twoim kredycie.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 696 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy