Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczcenie kredytowanej nieruchomości

Witam

Popisałem umowę o kredyt po czym okazało się ze w tym samym dniu została sciągnięta kwota z konta i konto znajdowało się na debecie. Przy podpisywaniu umowy nie zostałem poinformowany, że trzeba natychmiast opłacić ratę za ubezpieczenie lokalu. Konto aktualnie się wyzerowało a kwota raty wraz z odsetkami ponad 120% przeskoczyła do kwoty kredytu. Dlaczego nie powiedziano mi, że ratę ubezpieczenia trzeba opłacić natychmiast w dniu uruchomienia kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
wopik6
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-07-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 655 wyświetleń)

Re: Ubezpieczcenie kredytowanej nieruchomości

Witaj, zawsze jest tak, że ubezpieczenie nieruchomości pobieramy w dniu uruchomienia kredytu. Wynika to z tego, że zaczyna ono obowiązywać od tego dnia. 
Jeśli chodzi o pytanie dotyczące 120% kwoty kredytu, to podejrzewam że chodzi o to, że do momentu płatności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej, odsetki będą się naliczały w Moim ING.
Saldo spłaty widzimy jako: kapitał + odsetki. Dlatego możesz widzieć, że wartość kredytu wzrasta.
Jeśli masz coś innego na myśli, to daj znać. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 609 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy