Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Sprzedaż nieruchomości, a wcześniejsza spłata kredytu - zdalnie

Dzień dobry.

W Polsce raczej nie ma problemu zdalnie przez pełnomocnika sprzedać nieruchomość. Problem oczywiście może być z bankami.

Jak i czy mogę dokonać sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką (ok 37% wartości sprzedaży) zdalnie przez udzielone pełnomocnictwo (udzielone za granicą, ewentualnie dodatkowo w ING online jeśli jest to możliwe - pełnomocnik też ma konto w ING)?

W przypadku gdy:
1. dokonuje przed sprzedażą całkowitej spłaty (jak to zrobić zdalni/przez pełnomocnika)? Jakie oświadczenia/kroki muszę podjąć?

2. kredyt zostaje  spłacony w trakcie sprzedaży. Czy załatwię to zdalnie/pełnomocnika?

  1. zaświadczenie o aktualnym saldzie zadłużenia z tytułu kredytu hipotecznego. Czy bank obciąży Cię prowizją z tytułu wcześniejszej spłaty zobowiązania? (w 2017 temu zostałem współkredytobiorcą, w 2018 samodzielnym kredytobiorcą, kredyt od 2010)
  2. Pozyskanie z banku promesy wykreślenia hipoteki z KW mieszkania po spłacie zobowiązania.
Odpowiedz
0 Lajków
Ryan11
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-08-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 330 wyświetleń)

Re: Sprzedaż nieruchomości, a wcześniejsza spłata kredytu - zdalnie

Tak, jest możliwość sprzedaży nieruchomości, która jest obciążona hipoteką. Wszystkie formalności można zrealizować zdalnie.

Posiadając pieniądze na rachunku, z którego co miesiąc pobierana jest rata kredytu hipotecznego można zlecać dyspozycję całkowitej spłaty przez Moje ING. Jest też możliwość zlecenia całkowitej spłaty przez infolinię banku – 32 357 00 57. Podobnie sytuacja wygląda jeśli spłata kredytu hipotecznego będzie wykonana w trakcie sprzedaży nieruchomości. Jeśli spłata kredytu ma nastąpić po sprzedaży to rozliczenie nastąpi na podstawie wpływu na konto banku.

Zaświadczenie z niezbędnymi informacjami do sprzedaży można wygenerować w Moim ING.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
139
28
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 230 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Re: Re.: Problem z logowaniem (menedżer haseł)

a jakim cudem AutoTypeSplitter odpaliłeś na Linux'ie ? Przeciez wtyczki z KeePass nie działaja w XC no chyba ze uzywasz natywnego KeePass z Mono ???

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy