Odpowiedz

Sprzedaż mieszkania z kredytem

Witam,

Planuję sprzedaż mieszkania, które zostało kupione na kredyt hipoteczny. Moje pytanie brzmi czy po sprzedaży muszę spłacać całość pozostałego do spłaty kredytu czy mogę go spłacać dalej tak jak do tej pory ?
Odpowiedz
0 Lajków
Yokos91
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-03-2023
Wiadomość 1 z 5 (2 954 wyświetleń)

Re.: Sprzedaż mieszkania z kredytem

[ Edytowane ]

Cześć, nie znam się ale się wypowiem : ) Skoro kredyt nie jest całkowicie spłacony i dalej jest spłacany ratami to nie możesz wykreślić banku z księgi wieczystej - wątpię, żeby nabywca chciał mieć twój bank na pierwszym miejscu we wpisie w księdze wieczystej w swoim nowym mieszkaniu, a jeżeli kupował na kredyt to jego bank cofnie mu kredyt jeżeli nie wypisze poprzedniego banku (twojego) w ciągu 180 dni ;-)

Odpowiedz
0 Lajków
derobert
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
13-02-2023
Wiadomość 2 z 5 (2 909 wyświetleń)

Re: Sprzedaż mieszkania z kredytem

Oczywiście możesz sprzedać mieszkanie, na które otrzymałeś u nas kredyt hipoteczny.
Aby to zrobić, musisz wykreślić wpis hipoteki z Księgi Wieczystej, nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu.   
W tym celu potrzebne będą dokumenty umożliwiające wykreślenie wpisu hipoteki. Aby uzyskać te dokumenty masz dwie możliwości:

 

  • zmienić zabezpieczenie na inną nieruchomość
  • spłacić kredyt hipoteczny 

Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję musisz ustalić z kupującym warunki transakcji kupna sprzedaży i warunki spłaty kredytu hipotecznego. Kredyt możesz spłacić ze swoich funduszy albo pieniądze na spłatę przekaże kupujący - w ramach transakcji. 
Jeśli to kupujący ma przekazać pieniądze na spłatę kredytu, robi to na specjalne konto techniczne w banku. To rozwiązanie zabezpiecza obie strony transakcji. Z tego konta pieniądze przekazujemy bezpośrednio na spłatę kredytu. 

Jeśli to kupujący ma wpłacić pieniądze i spłata kredytu będzie wykonana z konta technicznego, potrzebujesz Zaświadczenia o kredycie hipotecznym. W tym dokumencie podamy  aktualną kwotę kredytu, numer konta do spłaty i oświadczenie banku dot. zwolnienia zabezpieczeń (tzw. promesę).
Zaświadczenie będzie potrzebne u notariusza. Na jego podstawie przygotowany będzie akt notarialny, w którym będą określone warunki transakcji. 
Takie zaświadczenie możesz pobrać w Moje ING - zobacz jak w zakładce o Zaświadczeniach.


Po spłacie kredytu przygotujemy dokumenty pozwalające na zwolnienie zabezpieczenia z księgi wieczystej.  Mamy 14 dni na ich wysłanie. W tej przesyłce będzie potwierdzenie całkowitej spłaty kredytu, zezwolenie na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej, zwolnienie z cesji polisy – jeśli była zakupiona poza bankiem. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 3 z 5 (2 779 wyświetleń)

Re: Sprzedaż mieszkania z kredytem

Czyli tak na prawdę przy spłacie całkowitej kredytu, banku nie interesuje za ile sprzedam mieszkanie(wiemy jak ceny poszły w górę) tylko to, żeby spłacić zobowiązanie do końca tak ?
Odpowiedz
0 Lajków
Yokos91
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-03-2023
Wiadomość 4 z 5 (2 584 wyświetleń)

Re: Sprzedaż mieszkania z kredytem

Zgadza się - zobowiązanie dla nas musi zostać spłacone, tak abyśmy mogli wykreślić bank z hipoteki.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 5 z 5 (2 524 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy