Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Spłata współwłaścicieli działki budowlanej

Dzień dobry,

Jestem współwłaścicielem działki budowlanej, a moje udziały to 1/4. Pozostałe osoby wyraziły chęć odsprzedania swoich udziałów. Czy mogę sfinansować spłatę współwłaścicieli częściowo poprzez kredyt hipoteczny w ING? Dodam tylko, że z powodu posiadania gotówki na pokrycie większości wartości działki, chodziłoby o dość mały kredyt 70 tys. na minimalny okres kredytowania. Czy poprzez ING można zrealizować tego typu transakcję?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
betanddontcare1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
07-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (420 wyświetleń)

Re: Spłata współwłaścicieli działki budowlanej

Tak możemy udzielić takiego kredytu. Jednak zabezpieczeniem może być jedynie cała wartość działki, a nie tylko jej część. Wszystko jednak zależy od sytuacji w Księdze Wieczystej w momencie składania wniosku. Jeśli będziesz już jedynym właścicielem działki, możesz taki wniosek składać od razu po odpowiednim wpisie.
Jeśli jednak pozostali współwłaściciele zostaną wypisani później - w momencie składania wniosku będziemy potrzebować ich zgody na obciążenie działki hipoteką. 
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
396
96
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (289 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: ile mogą wyniesc mnie maksymalnie raty za kredyt hipoteczny

Jak będzie podniesiona stopa referencyjna to rosną też odsetki maksymalne. Kwota z umowy jest tylko przykładem - jest to wyliczenie według stóp NBP z czasu podpisania umowy.

28-01-2022
Re.: Brak uprawnień do obciążania rachunku

Witam

Przy próbie wykonania transakcji wyskakuje mi informacja Brak uprawnień do obciążania rachunku. Nie mogę również płacić kartą. Pieniądze na koncie mam. O co chodzi

28-01-2022
Bilety komunikacji miejskiej w ING mobile.

Witam, kiedy bank wprowadzi możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w aplikacji ING? Od lat ciężko Wam idzie wprowadzanie nowych funkcji.

 

28-01-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy