Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Spłata współwłaścicieli działki budowlanej

Dzień dobry,

Jestem współwłaścicielem działki budowlanej, a moje udziały to 1/4. Pozostałe osoby wyraziły chęć odsprzedania swoich udziałów. Czy mogę sfinansować spłatę współwłaścicieli częściowo poprzez kredyt hipoteczny w ING? Dodam tylko, że z powodu posiadania gotówki na pokrycie większości wartości działki, chodziłoby o dość mały kredyt 70 tys. na minimalny okres kredytowania. Czy poprzez ING można zrealizować tego typu transakcję?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
betanddontcare1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
07-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 711 wyświetleń)

Re: Spłata współwłaścicieli działki budowlanej

Tak możemy udzielić takiego kredytu. Jednak zabezpieczeniem może być jedynie cała wartość działki, a nie tylko jej część. Wszystko jednak zależy od sytuacji w Księdze Wieczystej w momencie składania wniosku. Jeśli będziesz już jedynym właścicielem działki, możesz taki wniosek składać od razu po odpowiednim wpisie.
Jeśli jednak pozostali współwłaściciele zostaną wypisani później - w momencie składania wniosku będziemy potrzebować ich zgody na obciążenie działki hipoteką. 
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 580 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy