Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Skrócenie okresu kredytowania a zmiana oprocentowania

Proszę o wyjaśnienie poniższej hipotetycznej sytuacji:

Kredyt ze stałym oprocentowaniem na 5 lat. Po nadpłatach wykonanych w tym czasie podpisany aneks o skrócenie okresu kredytowania, załóżmy z 20 na 10 lat, przy zachowaniu najwyższej możliwej raty. Po 5 latach następuje zmiana oprocentowania - jest ono znacząco wyższe, załóżmy z 3% na 6%. Czy wtedy obowiązuje okres kredytowania po skróceniu aneksem, czyli 10 lat, i wyższa rata miesięczna?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
94
27
01-04-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 373 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania a zmiana oprocentowania

[ Edytowane ]

Jeśli po zakończeniu pierwszego okresu 5 lat, do końca okresu kredytowania pozostanie więcej niż 60 miesięcy, to damy Ci nową propozycję na kolejne 5 lat .Możesz z niej skorzystać lub przejść na oprocentowanie zmienne. 

Okres kredytowani obowiązuje zgodnie z aneksem skrócenia okresu kredytowania. Nie powracamy do pierwotnego okresu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
296
58
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 234 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nadpłata przy stałym oprocentowaniu

Spłacam kredyt hipoteczny aktualnie że stałym oprocentowaniem. Czy nadpłata jest odpłatna. Wiem że jakbym miała zmienne to jest bezpłatna. Jak to jest ze stałym?

24-09-2022
Re: Re.: Aplikacja ING na App Gallery Huawei 2021

czyli pisząc wcześniej o analizowaniu i pracach nad udostępnieniem aplikacji w app gallery oszukiwaliście swoich klientów...

24-09-2022
Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Napięty jesteś jak plandeka na żuku. Ponad 4 miesiące temu prawiłeś swe mądrości i co? i nic się nie zmieniło, kwota ponad 2300zł zablokowana na koncie a dług wciąż rośnie bo? Bo ING przetrzymuje moje

...

24-09-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy