Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

2022 ryczałt od przychodów a zdolność kredytowa.

Na stornie ING można znaleźć informację, że nie będą rozpatrywane wnioski o kredyt hipoteczny dla osób prowadzących działalność gospodarczą rozliczających się przy pomocy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

 

Co w wypadku, kiedy 2 poprzednie lata były rozliczane przy pomocy KPiR na podatku liniowym, a tylko miesiące bieżące w 2022 roku na ryczałcie. Czy takie wnioski również będą z automatu odrzucane? Czy w tym wypadku jest w ogóle sens składania dokumentów do ING?

 

Mój konkretnych przykład.

1. W latach 2020 oraz 2021 rozliczałem się z Urzędem Skarbowym przy pomocy skali liniowej i mam wykazany dochód.

2. W styczniu zmienię sposób rozliczania na ryczałt w związku z faktem, że programiści otrzymali preferencyjną stawkę podatkową, a pozostanie na skali liniowej spowodowałoby zwiększenie rocznych obciążeń fiskalnych w wysokości ponad połowy rat, jakie musiałbym płacić za kredyt hipoteczny.

3. Wniosek będę składał w marcu 2022, więc co najmniej 2 miesiące bieżącego roku będą rozliczone ryczałtem.

4. Po przedstawieniu informacji na infolinii kredytowej ING otrzymałem informację, że moja zdolność kredytowa na dzień dzisiejszy przewyższa ok 3-krotnie wartość kredytu.

5. W ING posiadam wszystkie swoje konta (prywatne + działalność), więc moja historia jest dostępna.

 

Link do informacji: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty#nieruchomosc...

 

"Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa

Od 1 stycznia 2022 te formy rozliczeń z Urzędem Skarbowym nie będą tymczasowo akceptowane do liczenia zdolności kredytowej przy udzielaniu kredytów hipotecznych. Wnioski kredytowe złożone przed tą datą będą rozpatrywane na dotychczasowych zasadach."

rafalw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
15-01-2022
Wiadomość 1 z 1 (173 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Zaufane urządzenia - automatycznie usuwane?

@Mac Jeżeli nie używasz aplikacji na danym telefonie przez 90 dni, to dla bezpieczeństwa odparujemy ją z Twojego telefonu. Musisz ją wtedy aktywować ponownie. 

17-01-2022
[SYGESTIA] Pomysł zainspirowany pobytem w niemczech

Witam, mieszkając w DE bardzo spodobał mi się pomysł że na rachunkach był kod QR a aplikacja bankowa miała czytnik tych kodów. Po przeczytaniu takiego kodu (mandat, rachunek za prąd itp.) wszystkie is

...

17-01-2022
Re: pierwszy login do aplikacji na iphone 12 Pro Max

dzięki za pomoc.

sprawdziłem wszystkie 3 opcje i dalej bez zmian...

16-01-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy