Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

2022 ryczałt od przychodów a zdolność kredytowa.

Na stornie ING można znaleźć informację, że nie będą rozpatrywane wnioski o kredyt hipoteczny dla osób prowadzących działalność gospodarczą rozliczających się przy pomocy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

 

Co w wypadku, kiedy 2 poprzednie lata były rozliczane przy pomocy KPiR na podatku liniowym, a tylko miesiące bieżące w 2022 roku na ryczałcie. Czy takie wnioski również będą z automatu odrzucane? Czy w tym wypadku jest w ogóle sens składania dokumentów do ING?

 

Mój konkretnych przykład.

1. W latach 2020 oraz 2021 rozliczałem się z Urzędem Skarbowym przy pomocy skali liniowej i mam wykazany dochód.

2. W styczniu zmienię sposób rozliczania na ryczałt w związku z faktem, że programiści otrzymali preferencyjną stawkę podatkową, a pozostanie na skali liniowej spowodowałoby zwiększenie rocznych obciążeń fiskalnych w wysokości ponad połowy rat, jakie musiałbym płacić za kredyt hipoteczny.

3. Wniosek będę składał w marcu 2022, więc co najmniej 2 miesiące bieżącego roku będą rozliczone ryczałtem.

4. Po przedstawieniu informacji na infolinii kredytowej ING otrzymałem informację, że moja zdolność kredytowa na dzień dzisiejszy przewyższa ok 3-krotnie wartość kredytu.

5. W ING posiadam wszystkie swoje konta (prywatne + działalność), więc moja historia jest dostępna.

 

Link do informacji: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty#nieruchomosc...

 

"Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa

Od 1 stycznia 2022 te formy rozliczeń z Urzędem Skarbowym nie będą tymczasowo akceptowane do liczenia zdolności kredytowej przy udzielaniu kredytów hipotecznych. Wnioski kredytowe złożone przed tą datą będą rozpatrywane na dotychczasowych zasadach."

rafalw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
15-01-2022
Wiadomość 1 z 4 (14 482 wyświetleń)

Re: 2022 ryczałt od przychodów a zdolność kredytowa.

[ Edytowane ]

Dla wniosków, które zarejestrujemy do 30 kwietnia 2022 r. akceptujemy zmianę formy opodatkowania od 01.01.2022 r. Co ważne, wniosek możemy przyjąć, tylko jeśli założyłeś działalność przed 01.01.2020 r.

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
409
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (14 298 wyświetleń)

Re: 2022 ryczałt od przychodów a zdolność kredytowa.

Dziękuję. To jest odpowiedź, której potrzebowałem.

Tak, działalność prowadzę ponad 5 lat i dotychczas zawsze rozliczałem się stawką liniową bądź progresywną. Zmianę sposobu opodatkowania zamierzam zmienić dopiero od 2022-01-01.

Odpowiedz
0 Lajków
rafalw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
15-01-2022
Wiadomość 3 z 4 (14 281 wyświetleń)

Re.: 2022 ryczałt od przychodów a zdolność kredytowa.

A tak w ogóle to dlaczego takie ryczałtu? Kolejny znak żeby rezygnować z tego banku
Odpowiedz
0 Lajków
kuciu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
15-12-2021
Wiadomość 4 z 4 (14 260 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy