Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rozliczenie transz a źle sporządzony kosztorys budowlany

Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania transz.

mamy z mężem kredyt 300tyś. podzielono nam na 2 transze wypłatę =- 160 tys i 140 tyś.

A w czym rzecz: nasz kosztorys był tworzony jakiś czas temu w między czasie ceny poszczególnych elementów uległy zmianie- a co gorsze teraz analizując w postępie prac źle dobrane wartości kredytu na poszczególne etapy. (Analityk bankowy tego nie zweryfikował jak widać)

Nigdzie nie jest rozpisane co powinno być zrobione za 1 transzę.

Czy mamy sobie wybrać co zrobimy za 1 transzę sami ? czy robić zgodnie z pracami i sztuką budowlaną ?A może jak pieniądze się skończą sprawdzić czy to jak mamy wycenione w kosztorysie w porównaniu do etapu budowy jest adekwatne?

Co w sytuacji gdy okaże się że zgodnie z kosztorysem powinniśmy mieć np. stan deweloperski a mamy stan surowy zamknięty? Bo więcej środków jest rozpisane na końcowe etapy typu elewacja  tynki i okładziny wewnętrzne i prace wykończeniowe.

Odpowiedz
0 Lajków
MartynaB
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
13-05-2019
Wiadomość 1 z 2 (4 248 wyświetleń)

Re: Rozliczenie transz a źle sporządzony kosztorys budowlany

@MartynaB Jak będą się kończyły pieniądze proszę przesłać nam zdjęcia z budowy, zdjęć nieruchomości oraz zdjęć dziennika budowy. Oszacujmy postęp budowy czy jest adekwatny do uruchomionych środków. Takie dokumenty może Pani przekazać nam na 2 sposoby:
•    w dowolnym oddziale naszego banku lub
•    przez usługę internetową Moje ING. Po zalogowaniu proszę wejść w  zakładkę Moje finanse> Kredyt hipoteczny> Wnioski> Potwierdzenie spełnienia warunków umownych.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (4 215 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy