Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kredytu hipotecznego.
1. Okres karencji 2 lata liczy się od podpisania umowy czy od daty uruchomienia srodkow z 1 transzy? A tym samym w jakim czasie muszę uruchomić 2 cześć kredytu?

2. Czy jest możliwość uruchomienia drugiej transzy bez zakończenia w 100% robot przewidzianych w 1szym etapie? Niestety nie doszacowaliśmy kredytu i nie wystarczy nam srodkow z 1szej transzy na zrobienie SSZ. Okna wstawimy, ale nie wykonamy pokrycia dachu
Odpowiedz
0 Lajków
Zust2107
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-02-2023
Wiadomość 1 z 4 (4 703 wyświetleń)

Re: Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

Karencję liczymy od uruchomienia pierwszej transzy kredytu. 

Jeśli zabrakło Ci środków na realizację transzy możesz w oddziale złożyć wniosek o podwyższenie kwoty kredytu. Niestety nie ma możliwości, abyśmy wypłacili Ci kolejną transzę bez zakończenia prac z pierwszej.  Ponownie przeliczymy kosztorys. Niestety będzie to aneks płatny. Opłata będzie zależała od Twojej obecnej umowy, może to być kwota stała 200 zł lub będzie to kwota zależna od wysokości podwyższenia. Szczegóły przekaże Ci już doradca w naszej placówce. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
429
82
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (4 613 wyświetleń)

Re: Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

A czy jest możliwość realizacji robot przewidzianych w drugim etapie i zaliczenie ich na poczet 1 transzy? Zostało mi bloczków i zbrojenia i chciałbym zamiast tego zrobić np ogrodzenie
Odpowiedz
0 Lajków
Zust2107
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-02-2023
Wiadomość 3 z 4 (4 519 wyświetleń)

Re: Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

Tak, prace nie muszą być realizowane dokładnie w tej kolejności, jak wpisane są w kosztorysie (część pozycji oczywiście zakłada jakiś logiczny porządek, ale głównie jeśli chodzi o zakres do stanu surowego zamkniętego).

Najważniejsze, żeby koszty prac wskazane w kosztorysie i poziom wykonania odpowiadały kwocie 1 transzy.
Istnieje też możliwość zaliczenia do rozliczenia 1 transzy zakupu materiałów budowlanych z zakresu prac, które jeszcze nie są zrealizowane.

Należy wtedy poza zdjęciami nieruchomości i dziennika budowy dostarczyć faktury i potwierdzenia płatności (czy umowy z potwierdzeniem wpłaty zaliczki itp.).

 

Najlepiej też dołączyć do wszystkiego napisane samodzielnie oświadczenie o zakresie już wykonanych prac i poniesionych kosztach za w/w materiały.

Jeśli kwoty z kosztorysu odpowiadające zakresowi prac zakończonych + kwoty zapłaconych faktur/zaliczek będą się składały łącznie na całość kwoty 1 transzy, damy zielone światło na wypłatę 2 transzy.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
576
123
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (4 468 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Decyzja w procesie NWH

Cześć, mój doradca również złożył mój wniosek przez NWH. Czy długo ostatecznie czekałaś na decyzję ostateczną?. Mój kompletny wniosek złożyliśmy 22.07 i zastanawiam się ile czasu od tego może być pode...

26-07-2024
Re.: Problem z płatnościami zbliżeniowymi

Proszę w pierwszej kolejności w bankowości internetowej w szczegółach karty wyłączyć zbliżeniowość na karcie. Następnie, proszę dokonać płatności z kodem PIN i na nowo uruchomić płatności zbliżeniowe ...

26-07-2024
Re.: Zablokowane konto przez dział bezpieczenstwa

Napisz proszę do nas ponownie na czacie. Sprawdzimy wówczas dla Ciebie informacje. Tu nie jesteśmy w stanie pomóc.

26-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy