Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kredytu hipotecznego.
1. Okres karencji 2 lata liczy się od podpisania umowy czy od daty uruchomienia srodkow z 1 transzy? A tym samym w jakim czasie muszę uruchomić 2 cześć kredytu?

2. Czy jest możliwość uruchomienia drugiej transzy bez zakończenia w 100% robot przewidzianych w 1szym etapie? Niestety nie doszacowaliśmy kredytu i nie wystarczy nam srodkow z 1szej transzy na zrobienie SSZ. Okna wstawimy, ale nie wykonamy pokrycia dachu
Odpowiedz
0 Lajków
Zust2107
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-02-2023
Wiadomość 1 z 4 (3 863 wyświetleń)

Re: Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

Karencję liczymy od uruchomienia pierwszej transzy kredytu. 

Jeśli zabrakło Ci środków na realizację transzy możesz w oddziale złożyć wniosek o podwyższenie kwoty kredytu. Niestety nie ma możliwości, abyśmy wypłacili Ci kolejną transzę bez zakończenia prac z pierwszej.  Ponownie przeliczymy kosztorys. Niestety będzie to aneks płatny. Opłata będzie zależała od Twojej obecnej umowy, może to być kwota stała 200 zł lub będzie to kwota zależna od wysokości podwyższenia. Szczegóły przekaże Ci już doradca w naszej placówce. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (3 773 wyświetleń)

Re: Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

A czy jest możliwość realizacji robot przewidzianych w drugim etapie i zaliczenie ich na poczet 1 transzy? Zostało mi bloczków i zbrojenia i chciałbym zamiast tego zrobić np ogrodzenie
Odpowiedz
0 Lajków
Zust2107
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-02-2023
Wiadomość 3 z 4 (3 679 wyświetleń)

Re: Rozliczenie 1 transzy i uruchomienie 2

Tak, prace nie muszą być realizowane dokładnie w tej kolejności, jak wpisane są w kosztorysie (część pozycji oczywiście zakłada jakiś logiczny porządek, ale głównie jeśli chodzi o zakres do stanu surowego zamkniętego).

Najważniejsze, żeby koszty prac wskazane w kosztorysie i poziom wykonania odpowiadały kwocie 1 transzy.
Istnieje też możliwość zaliczenia do rozliczenia 1 transzy zakupu materiałów budowlanych z zakresu prac, które jeszcze nie są zrealizowane.

Należy wtedy poza zdjęciami nieruchomości i dziennika budowy dostarczyć faktury i potwierdzenia płatności (czy umowy z potwierdzeniem wpłaty zaliczki itp.).

 

Najlepiej też dołączyć do wszystkiego napisane samodzielnie oświadczenie o zakresie już wykonanych prac i poniesionych kosztach za w/w materiały.

Jeśli kwoty z kosztorysu odpowiadające zakresowi prac zakończonych + kwoty zapłaconych faktur/zaliczek będą się składały łącznie na całość kwoty 1 transzy, damy zielone światło na wypłatę 2 transzy.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (3 628 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Daily tracker wydatków + alerty o przekroczeniu limitu

Dzień dobry,

wpadłem ostatnio na pomysł (po uprzednim przeszukaniu sieci) na przekazanie pomysłu do deweloperów aplikacji mobilnej (i nie tylko).

Zauważyłem, że możemy sobie przypisywać nasze wydatki do

...

20-04-2024
Błąd przy zakładaniu celu oszczędnościowego

Przy próbie założenia celu oszczędnościowego, po potwierdzeniu danych, pojawia się komunikat Błąd wczytywania danych Spróbuj ponownie później. Taka sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu, zarówno w ba

...

20-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Sytuacja się zmienia, dlatego odgrzebię temat. Jak to wygląda w kwietniu 2024? Na pewno są tutaj osoby, które korzystają.

 

Mam konto na Revolucie w złotówkach i doładowuję je:

- z karty ING (podejrzewam

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy