Odpowiedz

Rezygnacja z okresu karencji

Witam,
Mój kredyt hipoteczny podzielony był na kilka transz. Do uruchomienia została ostatnia. Chcę uruchomić ją 15 maja, a następnie zrezygnować z okresu karencji. Moje pytanie dotyczy wniosku o rezygnację z okresu karencji - czy mogę go złożyć dopiero, gdy ostatnia transza zostania wypłacona (czyli 15.05), czy też od razu po złożeniu wniosku o wypłatę ostatniej transzy?
Odpowiedz
0 Lajków
mar118
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
25-07-2021
Wiadomość 1 z 6 (6 339 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z okresu karencji

Wniosek o rezygnację z okresu karencji będziesz mógł złożyć dopiero, jak zostanie uruchomiony cały kredyt. 
W ramach obsługi kredytu w Moim ING, możesz skorzystać z wniosku rezygnacji z karencji w Moje ING: sekcja "Wnioski" -> "Rezygnacja z karencji".

Tak złożona dyspozycja będzie obowiązywać od następnego miesiąca.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 6 (6 275 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z okresu karencji

A dlaczego chcesz rezygnować z okresu karencji ? Korzystniej jest wg mnie utrzymać karencję i spłacać ratę odsetkową (i dobrowolnie) kapitałową - dzięki temu każdorazowo obniżasz kapitał i de facto zmniejszasz ratę odsetkowa również. Bez karencji zaczniesz spłacać ratę kapitałową i odsetkową, nie zmniejszasz kapitału ale skracasz okres kredytowania.
Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 3 z 6 (6 273 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z okresu karencji

[ Edytowane ]
Chcę nadpłacić kredyt dużą kwotą, ale czekam z tym do zakończenia okresu karencji, bo chcę skrócić okres kredytowania, a nie obniżyć wysokość raty. W okresie karencji nie da się skrócić okresu kredytowania, a wiadomo, że przy tej opcji koszt kredytu jest niższy.
Odpowiedz
0 Lajków
mar118
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
25-07-2021
Wiadomość 4 z 6 (6 255 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z okresu karencji

Czy tak "wiadomo", że przy tej opcji koszt kredytu jest niższy... można polemizować. Każde 1000 zł raty odsetkowej teraz ma znacznie większą siłę niż 1000 zł  za 10 czy 20 lat. Nawet jeśli nominalnie oszczędzisz więcej to i tak siła nabywcza tego co Ci zostanie nie będzie taka sama co ja oszczędzę na racie  teraz. Tym co oszczędzam - mogę również spłacać kapitał. Jeśli wpłacam 10 000 tyś to przy obecnym oprocentowaniu obniżam ratę o 800 zł rocznie (czyli 68 zł miesięcznie). A jeśli wpłacam 100 000 zł to jest już oszczędność na racie 680 zł miesięcznie i 8000 zł rocznie. A jak mi przyjdzie ochota obniżyć okres kredytowania to będę refinansować kredyt w innym banku... wcześniej czy później oprocentowanie zacznie spadać i choćby ze względu na niższą marże opłaci się zmienić bank.
Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 5 z 6 (6 206 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z okresu karencji

Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale każdy ma prawo wybrać, co woli Emotikon: Szczęśliwy Ja wolę skracać okres kredytowania, płacić mniejsze odsetki i jak najszybciej pozbyć się kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
mar118
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
25-07-2021
Wiadomość 6 z 6 (6 198 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy