Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Poniżej moja sytuacja z kredytem.

- 14 lipca zmieniło mi się oprocentowanie  zgodnie z WIBOR 6M

- 17 lipca informacja w aplikacji o zmianie harmonogramu rat

- 26 lipca złożyłem wniosek o rezygnację z karencji w spłacie kapitału,wniosek został przjęty i od sierpnia miały być naliczane raty kapitałowo-odsetkowe(pierwotnie karencja miała trwać do 03.2023)

- 27 lipca informacja w aplikacji o zmianie harmonogramu rat

- 30 lipca złożyłem wniosek o "wakacje kredytowe" ( w tym roku wszystkie miesiące bez grudnia, w 2023 każdy pierwszy miesiąc z każdrgo kwartału)

 Co się wydarzło:

- widzę że ilość rat pozostałych do spłaty zmieniła sie z 300 do 290

- w harmonogramie spłat  raty odstetkowo-kapitałowe pojawiają się dopiero w lipcu 2023r.

- we wnioskach ponownie mam dostepny wniosek o rezygnacje z karencji, do tego jest informacja że karencja jest do 06.2023

 

Zadzwoniłem na infolinię banku. Konsultant potwierdził, że złożyłem prawidłowo wniosek o rezygnację z karencji oraz wniosek o tzw. wakacje kredytowe.

Na pytanie dlaczego karencja w spłacie kapitału  jest do 06.2023  pomimo złożonej dyspozycji o rezygnacji z karencji, usłyszałem, uwaga, mniej więcej coś takiego: wzrosło  Panu oprocentowanie w związku ze wzrostem WIBOR6M i żeby Panu było lżej to rozłożyliśmy Panu  kapitał do spłaty w taki sposób, i że i tak tego kapitału w racie prawie by nie było . Powiedziałem, że nie wydawałem takiej dyspozycji, na co konsultant jako rozwiązanie zaproponował złożenie reklamacji i 30 dniowy okres na rozpatrzenie.  Miało w aplikacji przyjść powiadomienie o złożonej reklsmacji, nie przyszło. Nawet nie wiem jaka jest dokładną treść reklamacji bo bank nie wysyła kopii do klienta. 

Ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

 

Odpowiedz
0 Lajków
drkidler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-08-2022
Wiadomość 1 z 5 (1 033 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Przedziwne to to. Ilosc rat nie powinna sie zmienic, bo i czemu? Wnosek o "wakacje kredytowe" nie powinien reaktywowac karencji bankowej, bo i czemu? Tym bardziej jej wydluzac, bo i czemu?

 

Wnioski o "wakacje" psuja harmonogram w ING, ale tu jest balagan do kwadratu.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
55
14-07-2022
Wiadomość 2 z 5 (964 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Widze to tak, ze wniosek o rezygnacje z karencji bankowej zostal zignorowany, a miesiace karencji "wypchniete" na dalsze okresy przez "wakacje kredytowe". W oryginalnym okresie karencji zgodnie z Twoja dyspozycja o "wakacje" miescilo sie 5 okresow, 4 w tym roku i jeden w przyszlym. O 5 miesiecy przesunac sie powinna karencja bankowa, bo ING najwyrazniej nie naklada na siebie obu karencji, ale z tego samego powodu przesuniete okresy karencji bankowej nie moga nalozyc sie na przyszle okresy "wakacji", co za tym idzie przesuniecie idzie dalej, z koncem karencji bankowej gdzies w okolicach listopada przyszlego roku.

Kompletnie nie wspolgra to z datami, ktore podales, i z faktem zmniejszenia liczby rat, ktory moze miec tu miejsce jedynie przy skroceniu karencji bankowej. Zmniejszenie liczby rat o 10 powinno wiazac sie ze skroceniem karencji bankowej o 10 miesiecy, a tyle to ona nawet nie miala jeszcze trwac.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
55
14-07-2022
Wiadomość 3 z 5 (941 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Kompletnie to. iewspółgra z niczym. Wychodzi na to,że rozbiłem bank.
Bank nie miał prawa ignorować mojej dyspozycji i tyle. Nawet jak to błąd ich systemu to powinni to naprawić po zgłoszeniu reklamacji, a nie jakieś dziwne tłumaczenia na infolinii uskuteczniać.
Jeżeli chodzi o zmniejszenie ilości rat, pewnie ie to też błąd i bez aneksu o skrócenie okresu kredytowania nie powinno się pojawiać. Być może pokazała się informacja, przypadkiem, o ile można skrócić okres kredytowania po dokonaniu nadpłaty takiej kwota jak rata wchodząca w wakacje kredytowe. Byłoby to nawet zgodne, bo kapitał w racie stanowić powinien mniej więcej 1/10 raty. Tak też mi wychodzi jak wrzuciłem dane do kalkulatorów kredytowych.
Odpowiedz
0 Lajków
drkidler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-08-2022
Wiadomość 4 z 5 (927 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Niestety, tutaj nie mamy dostępu do Twojego kredytu. Nie jesteśmy w stanie odnieść się również do szczegółów tej rozmowy.  Jeżeli była zarejestrowana reklamacja, powinieneś otrzymać jej numer i potwierdzenie zgłoszenia.  Prosimy, skontaktuj się ponownie z infolinią hipoteczną: 32 357 00 57 lub z czatem w Moim ING. Specjaliści hipoteczni są dla Ciebie dostępni w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
694
220
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (680 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe a spłata całości kredytu

W przyszłym roku zamierzam spłacić kredyt hipoteczny nadpłacając pozostałą do spłacenia kwotę. Czy korzystając z wakacji kredytowych będzie to dalej możliwe? Czy też może nie będzie to możliwe przez j

...

02-10-2022
Pozostała kwota kredytu do spłaty

Czy wysokość pozostałej kwoty kredytu hipotecznego do spłaty jest zależna od zmieniającego się co pół roku oprocentowania (Wibor6)? Tzn jesli spodziewam się wzrostu oprocentowania przy kolejnym oblicz...

01-10-2022
Wpłatomat pobrał pieniądze ale brak ich na koncie

Witam wszystkich.
Dziś podczas wpłacania pieniędzy do wpłatomatu urządzenie wyświetliło błąd informujący, że jest uszkodzone. Wydało kartę jednak pieniądze zostały w środku i brak ich na koncie.
Dodam, ...

01-10-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy