Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Poniżej moja sytuacja z kredytem.

- 14 lipca zmieniło mi się oprocentowanie  zgodnie z WIBOR 6M

- 17 lipca informacja w aplikacji o zmianie harmonogramu rat

- 26 lipca złożyłem wniosek o rezygnację z karencji w spłacie kapitału,wniosek został przjęty i od sierpnia miały być naliczane raty kapitałowo-odsetkowe(pierwotnie karencja miała trwać do 03.2023)

- 27 lipca informacja w aplikacji o zmianie harmonogramu rat

- 30 lipca złożyłem wniosek o "wakacje kredytowe" ( w tym roku wszystkie miesiące bez grudnia, w 2023 każdy pierwszy miesiąc z każdrgo kwartału)

 Co się wydarzło:

- widzę że ilość rat pozostałych do spłaty zmieniła sie z 300 do 290

- w harmonogramie spłat  raty odstetkowo-kapitałowe pojawiają się dopiero w lipcu 2023r.

- we wnioskach ponownie mam dostepny wniosek o rezygnacje z karencji, do tego jest informacja że karencja jest do 06.2023

 

Zadzwoniłem na infolinię banku. Konsultant potwierdził, że złożyłem prawidłowo wniosek o rezygnację z karencji oraz wniosek o tzw. wakacje kredytowe.

Na pytanie dlaczego karencja w spłacie kapitału  jest do 06.2023  pomimo złożonej dyspozycji o rezygnacji z karencji, usłyszałem, uwaga, mniej więcej coś takiego: wzrosło  Panu oprocentowanie w związku ze wzrostem WIBOR6M i żeby Panu było lżej to rozłożyliśmy Panu  kapitał do spłaty w taki sposób, i że i tak tego kapitału w racie prawie by nie było . Powiedziałem, że nie wydawałem takiej dyspozycji, na co konsultant jako rozwiązanie zaproponował złożenie reklamacji i 30 dniowy okres na rozpatrzenie.  Miało w aplikacji przyjść powiadomienie o złożonej reklsmacji, nie przyszło. Nawet nie wiem jaka jest dokładną treść reklamacji bo bank nie wysyła kopii do klienta. 

Ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

 

Odpowiedz
0 Lajków
drkidler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-08-2022
Wiadomość 1 z 5 (4 193 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Przedziwne to to. Ilosc rat nie powinna sie zmienic, bo i czemu? Wnosek o "wakacje kredytowe" nie powinien reaktywowac karencji bankowej, bo i czemu? Tym bardziej jej wydluzac, bo i czemu?

 

Wnioski o "wakacje" psuja harmonogram w ING, ale tu jest balagan do kwadratu.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 2 z 5 (4 124 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Widze to tak, ze wniosek o rezygnacje z karencji bankowej zostal zignorowany, a miesiace karencji "wypchniete" na dalsze okresy przez "wakacje kredytowe". W oryginalnym okresie karencji zgodnie z Twoja dyspozycja o "wakacje" miescilo sie 5 okresow, 4 w tym roku i jeden w przyszlym. O 5 miesiecy przesunac sie powinna karencja bankowa, bo ING najwyrazniej nie naklada na siebie obu karencji, ale z tego samego powodu przesuniete okresy karencji bankowej nie moga nalozyc sie na przyszle okresy "wakacji", co za tym idzie przesuniecie idzie dalej, z koncem karencji bankowej gdzies w okolicach listopada przyszlego roku.

Kompletnie nie wspolgra to z datami, ktore podales, i z faktem zmniejszenia liczby rat, ktory moze miec tu miejsce jedynie przy skroceniu karencji bankowej. Zmniejszenie liczby rat o 10 powinno wiazac sie ze skroceniem karencji bankowej o 10 miesiecy, a tyle to ona nawet nie miala jeszcze trwac.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 3 z 5 (4 101 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Kompletnie to. iewspółgra z niczym. Wychodzi na to,że rozbiłem bank.
Bank nie miał prawa ignorować mojej dyspozycji i tyle. Nawet jak to błąd ich systemu to powinni to naprawić po zgłoszeniu reklamacji, a nie jakieś dziwne tłumaczenia na infolinii uskuteczniać.
Jeżeli chodzi o zmniejszenie ilości rat, pewnie ie to też błąd i bez aneksu o skrócenie okresu kredytowania nie powinno się pojawiać. Być może pokazała się informacja, przypadkiem, o ile można skrócić okres kredytowania po dokonaniu nadpłaty takiej kwota jak rata wchodząca w wakacje kredytowe. Byłoby to nawet zgodne, bo kapitał w racie stanowić powinien mniej więcej 1/10 raty. Tak też mi wychodzi jak wrzuciłem dane do kalkulatorów kredytowych.
Odpowiedz
0 Lajków
drkidler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-08-2022
Wiadomość 4 z 5 (4 087 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karencji + wakacje kredytowe

Niestety, tutaj nie mamy dostępu do Twojego kredytu. Nie jesteśmy w stanie odnieść się również do szczegółów tej rozmowy.  Jeżeli była zarejestrowana reklamacja, powinieneś otrzymać jej numer i potwierdzenie zgłoszenia.  Prosimy, skontaktuj się ponownie z infolinią hipoteczną: 32 357 00 57 lub z czatem w Moim ING. Specjaliści hipoteczni są dla Ciebie dostępni w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (3 840 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy