Odpowiedz

Rata kredytu - odsetki - kapitał

Cześć,

Do tej pory (przez kilka ostatnich lat) rata kredytu wyglądała w ten sposób, że kapitał i odsetki mniej więcej równoważyły się w racie (przy wysokości raty ~750 zł wynosiło 50%-50%). W obecnej sytuacji po cyklicznym przeliczeniu raty nastąpiło zwiększenie raty (na co byłem przygotowany - mniej lub bardziej) ale udział odsetek i kapitału jest diametralnie różny od tego który był do tej pory. w tym momencie kapitał stanowi 15% raty, a odsetki aż 84%. Skąd wynika tak duża różnica i czym to jest spowodowane?

Odpowiedz
0 Lajków
neoram
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
16-04-2022
Wiadomość 1 z 5 (3 074 wyświetleń)

Re: Rata kredytu - odsetki - kapitał

Nie wiem, z której dokładnie oferty kredytu korzystasz. Nie mam tutaj podglądu. Jednak w przypadku raty, kapitał i odsetki różnią się od siebie w miesięcznej racie. Te proporcje zmieniają się z miesiąca na miesiąc.
Najlepiej, by wyjaśnić tę sytuację, skontaktuj się proszę z nami na czacie w Moim ING lub telefonicznie.
W przypadku kredytu hipotecznego zadzwoń proszę pod ten numer 32 357 00 57. Specjaliści są dostępni w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00, w soboty do 16:00. Sprawdzimy wtedy informację o Twoim kredycie. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (3 000 wyświetleń)

Re.: Rata kredytu - odsetki - kapitał

Nie jest możliwe aby przy wzroście oprocentowania udział kapitału w racie był tak sam. Wzrasta czesc odsetkowa. Gdyby nadal było 50/50 to finalnie wyszłoby ze spłaciliśmy więcej kapitału niż go wzięliśmy. To po prostu niemożliwe Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 3 z 5 (2 933 wyświetleń)

Re.: Rata kredytu - odsetki - kapitał

Z tym że nie gra mi jeszcze jedna rzecz:

Tak jak wspomniałem najbliższe raty to udział procentowy jak w głównym poście. Jednak w podsumowaniu sekcji "Pozostało do spłaty" informacja o kapitale jaki wzięliśmy oraz części odsetkowej prezentuje się następująco:

 

Wysokość kolejnej raty: ~1200 zł

w tym kapitał   ~185 zł

w tym odsetki ~1050

 

Pozostało do spłaty - XXX XXX zł

w tym kapitał   ~XXX XXX (minus 70zł) zł

w tym odsetki 70 zł

 

Jednocześnie w harmonogramie spłaty za każdy najbliższy miesiąc odsetki to grubo 1k zł. gdzie sekcja "pozostało do..." pokazuje 70zł Emotikon: Obojętny

Odpowiedz
0 Lajków
neoram
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
16-04-2022
Wiadomość 4 z 5 (2 913 wyświetleń)

Re.: Rata kredytu - odsetki - kapitał

W sekcji:

Pozostało do spłaty - XXX XXX zł

w tym kapitał   ~XXX XXX (minus 70zł) zł

w tym odsetki 70 zł --> to są odsetki naliczone na dany dzień miesiąca, jak sprawdzisz jutro, będą wyższe, a w dniu spłaty raty dojdą do kwoty pokazanej w sekcji:

Wysokość kolejnej raty: ~1200 zł

w tym kapitał   ~185 zł

w tym odsetki ~1050

(Przy założeniu, że w międzyczasie nie zrobisz nadpłaty.)

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 5 z 5 (2 848 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy