Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pytanie o konsekwencję unieważnienia hipoteki

Hej, nie piszę tutaj żeby wzbudzić tanią sensację. Abstrachując od tego czy to dobry wyrok czy nie jestem tylko bardzo ciekawy jakie są konsekwencję.

Źródło : https://finanse.wp.pl/kredyty-we-frankach-sad-uniewaznil-umowe-6261282016274561a 

 

Załóżmy że w 2008 roku pożyczyłem 200 tysięcy złoty we franku. Kupiłem mieszkanie, kasa poszła na konto deweloperta i wpłaciłem do tego czasu 100 tysięcy złoty. 

1. Czy to oznacza że muszę oddać bankowi brakujące 100 tysięcy złoty plus odsetki natychmiast?

2. Co dzieje się z mieszkaniem?

Odpowiedz
0 Lajków
edmund_dantes
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-06-2018
Wiadomość 1 z 6 (5 048 wyświetleń)

Re: Pytanie o konsekwencję unieważnienia hipoteki

Unieważnienie umowy przez sąd odnosi się tylko do konkretnej umowy, która była przedmiotem tego postępowania. Sąd wydał taką decyzję po przeprowadzeniu pełnego postępowania dowodowego. Wziął tutaj pod uwagę nie tylko treść umowy, ale też m.in. okoliczności jej zawarcia, świadomość kredytobiorcy, co do jej warunków, spełnienie warunku informacyjnego przez nas. Skutki tej decyzji odnoszą się tylko do stron procesu. Ten wyrok nie ma wpływu na ważność lub skuteczność innych umów. 

 

W związku z tym nie możemy udzielić odpowiedzi na Twoje pytania, aby nie wprowadzić nikogo w błąd. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (4 934 wyświetleń)

Re: Pytanie o konsekwencję unieważnienia hipoteki

Czy bank nie pójdzie na ugodę w sprawie umow frankowych z 2008 roku?

Odpowiedz
0 Lajków
BasiaM
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2019
Wiadomość 3 z 6 (3 518 wyświetleń)

Re: Pytanie o konsekwencję unieważnienia hipoteki

@BasiaM Stosujemy średni kurs NBP do przeliczenia i uwzględniamy ujemny LOBOR.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 4 z 6 (3 426 wyświetleń)

Re: Pytanie o konsekwencję unieważnienia hipoteki

Witam nie chodzi mi o przewalutowanie,lecz zwrot nadpłaconych rat i przewalutowanie po potrąceniu tej kwoty.W końcu bank nas oszukał,wypłacając nam kwotę pożyczki w złotych ,a przeliczając tą kwotę po kursie franka.Wtedy ta kwota była już inna niż to co dostaliśmy do ręki.Wtedy nikt nie wiedział,że tak to wygląda.

Odpowiedz
0 Lajków
BasiaM
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2019
Wiadomość 5 z 6 (3 358 wyświetleń)

Re: Pytanie o konsekwencję unieważnienia hipoteki

[ Edytowane ]

Przykro mi, że czujecie się oszukani. Są to zapisy, które znajdziecie w umowie kredytowej. Jeśli się z nimi nie zgadzacie, możecie w tej sprawie do nas napisać. Przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie. Proponuję kontakt przez czat lub wiadomość w Moim ING, ponieważ tutaj nie mam wglądu do danych w systemie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (3 305 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy