Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przedłużenie czasu na spełnienie warunków umowy

Witam. Posiadam kredyt hipoteczny, niestety nie jestem w stanie wyrobić się w terminie z odbiorem budowanego domu częściowo z powodu braku przyłącza gazowego i kanalizacji. Sprawa gazu wygląda tak że umowę na wykonanie przyłącza miałem do końca lutego, i można powiedzieć że z rozbudową gazociągu się wyrobili i skrzynka stoi u mnie na posesji, problem w tym że z jakiegoś powodu rozbudowana linia nie ma zrobionego odbioru i nie jest nią puszczony gaz przez to nie jestem w stanie podpisać umowy z dostawcą gazu, a to wyklucza możliwość zrobienia całkowitego odbioru. Kilkukrotnie zgłaszałem ten fakt na infolinii psg jednak cały czas otrzymuje odpowiedź aby cierpliwie czekać, nawet nikt nie jest w stanie podać mi powodu opóźnień. Kolejną sprawą jest kanalizacja, pierwotnie według projekty miałem mieć zbiornik, jednak w czasie trwania budowy pojawiła się nadzieje wykonania kanalizacji, mam załatwione wszystkie projekty papiery i nawet mam wykonawcę który mi ten przyłącz by zrobił, jednak problemem jest brak wcześniej wykonanego odcinka a warunkiem mojego przyłączenia jest budowa właśnie tej wcześniejszej części. Pierwsza cześć miała być budowana z początkiem 2020 roku, jednak z powodu pandemii zostały wstrzymane wszystkie inwestycje, pojawiła się z początku nadzieja że mój wykonawca przejmie od wodociągów pierwszą cześć i ją wykona na własny koszt a później koszty zostaną mu wrócone jednak niedawno firma wodociągowa wycofała się z pierwotnych założeń i stwierdziła że jednak sami wykonają tą cześć jednak nie wcześniej niż w 2022 roku. No i teraz pojawił się problem, niby mogę zrobić zbiornik na ścieki jednak zarówno rura jak i studzienka znajdują się w miejscu gdzie musze mieć zrobioną kostkę, układanie teraz kostki którą musiałbym rozbierać w następnym roku trochu mija się z celem. Czy wielkim problemem jest zrobienie aneksu i przedłużenie spełnienia warunków o kolejny rok na odbiór domu? 

Odpowiedz
0 Lajków
DariuszKR
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
02-05-2019
Wiadomość 1 z 2 (224 wyświetleń)

Re: Przedłużenie czasu na spełnienie warunków umowy

@DariuszKR W opisanej przez Ciebie sytuacji możesz złożyć wniosek o przedłużenie oddania budynku nawet do 36 miesięcy. 
Zgłosisz to wygodnie na naszej infolinii 32 357 00 57. Aneks przygotujemy do 10 dni i pobierzemy opłatę w wysokości 200 zł.

 

****

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .

 

NataliaKr
Moderator
Moderator icon
71
12
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (177 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: 007582/062021

Przekazałam Twoją wiadomość z prośbą o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia. 
Przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Termin na rozpatrzenie reklamacji jest maksymalnym. 
Poczekaj proszę n

...

23-06-2021
007582/062021

Prosze o przyspieszenie zgloszenia nr 007582/062021 . Ile czasu trzeba czekac na odblokowanie konta .?! Obiecaliscie 2-3dni a czekam juz 2 tygodnie . Przez wasz bank czlowiek jest bez srodkow do zycia...

23-06-2021
Re: zamknięcie karty kredytowej

Standardowo kartę kredytową możesz zamknąć w naszym oddziale lub korespondencyjnie.
Jeśli chciałbyś zamknąć swoją kartę najlepiej jak skorzystasz z jednej z tych dwóch opcji.
Nasze oddziały są już otw

...

23-06-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy