Odpowiedz
Highlighted

Problem z uruchomieniem kredytu

Witam,
W maju 2020 złożyłam wniosek o kredyt 450 tys na zakup mieszkania za 750 tys zł (wkład własny 300 tys). Dostałam pozytywną informację zwrotną o zdolności kredytowej. Dostarczyłam do banku operat na wartość 729 tys oraz umowę przedwstępną na 720 tys bo udało mi się zbić cenę wyjściową. Bank wydał pozytywną decyzję kredytową 10 czerwca że przyznaje kredyt na wnioskowane 450 tys przy wkładzie własnym 300 tys. Umowę podpisałam 19 czerwca a 30 czerwca dostarczyłam wszystkie wymagane dokumenty (załącznik nr 3) do uruchomienia kredytu. Niestety pracownik banku odmówił uruchomienia kredytu, zmuszając mnie do złożenia wniosku o aneks o obniżenie kredytu ponieważ na wniosku o kredyt wysłanym w maju jest podana wartość nieruchomości 750 tys a ja kupiłam za 720 tys. Podkreślam, że umowa kredytowa jest podpisana na podstawie dostarczonych dokumentów a okazuje się że najważniejszy jest pierwszy wniosek o kredyt a nie faktyczne dokumenty (typu operat czy umowa przedwstępną).
Dziś mija ósmy dzień oczekiwania na aneks do którego zostałam de facto przymuszona i nikt nie jest mi w stanie powiedzieć czy na aneks będę czekać tydzień czy może 3 miesiące bo bank nie ma obowiązku podać terminu. Nie rozumiem kompletnie tej sytuacji. Podpisałam umowę o kredyt, dostarczyłam wymagane dokumenty do jego uruchomienia i nagle bank zmienia jednostronnie zapisy. Zmuszanie mnie do składania wniosku o aneks w sytuacji gdy zmianie nie uległo nic kompletnie jest moim zdaniem celowym działaniem pracownika banku lub jego działanie wynika z braku kompetencji.
Odpowiedz
0 Lajków
Ewelka
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
08-07-2020
Wiadomość 1 z 3 (596 wyświetleń)
Highlighted

Re: Problem z uruchomieniem kredytu

Przykro mi, że taka sytuacja Cię spotkała. Jednak żeby uzyskać więcej szczegółów konieczny jest kontakt ze specjalistą, u którego składałaś wniosek. Tutaj nie mam możliwości sprawdzenia dla Ciebie informacji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
20
5
11-02-2020
Wiadomość 2 z 3 (493 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Problem z uruchomieniem kredytu

Witaj,

Rozumiem, że sytuacja w jakiej się znalazłaś jest trudna i budzi wiele emocji. Jednak fakt, że zakupiłaś nieruchomość za niższą cenę (gratulacje) niż deklarowana ma wpływ na LTV wniosku a co za tym idzie na brak możliwości spełnienia wszystkich warunków z załącznika 3 do umowy a konkretnie kwoty wkładu własnego. Miałaś dostarczyć przelewy na 300 tys. a masz na 270 tys. Dlatego należy zrobić aneks do umowy korygujący ten zapis z załącznika. Do takiego aneksu podejmuje się decyzję w centrali oraz pisze go specjalnie dla Ciebie. Powstaje problem z dotrzymaniem terminu z aktu sprzedaży i przelewu środków na rzecz zbywcy. Co robić ? Proponuję wykorzystać opcję "kontakt z bankiem" w moim ING i napisać  jaki masz termin w akcie i, że prosisz o przyspieszenie procedury aneksu. Pamiętaj, że taki aneks kosztuje 200 pln przy podpisaniu więc przelej tyle na konto w INGu zawczasu. Powodzenia.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!

Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
15
2
03-01-2019
Wiadomość 3 z 3 (445 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nie działające konto maklerskie.

OlgierdB Prowadzimy dzisiaj prace serwisowe. Informowaliśmy o nich na naszej stronie internetowej. Szczegóły znajdziesz tutaj. 

08-08-2020
Re.: Nie działające konto maklerskie.

U mnie dzisiaj - 8 sierpnia- to samo. Czy ponownie wyłączono moduł z przyczyn technicznych?

08-08-2020
Re: Powiadomienia push o przelewie

@Kuba bardzo dziękuję za Twoją sugestię. Przekazałam ją do odpowiedniego działu naszego banku. Na bieżąco zbieramy ciekawe pomysły klientów Emotikon: Szczęśliwy na ich podstawie modyfikujemy funkcjonalności w aplikacji M

...

07-08-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy