Odpowiedz

Problem z uruchomieniem kredytu

Witam,
W maju 2020 złożyłam wniosek o kredyt 450 tys na zakup mieszkania za 750 tys zł (wkład własny 300 tys). Dostałam pozytywną informację zwrotną o zdolności kredytowej. Dostarczyłam do banku operat na wartość 729 tys oraz umowę przedwstępną na 720 tys bo udało mi się zbić cenę wyjściową. Bank wydał pozytywną decyzję kredytową 10 czerwca że przyznaje kredyt na wnioskowane 450 tys przy wkładzie własnym 300 tys. Umowę podpisałam 19 czerwca a 30 czerwca dostarczyłam wszystkie wymagane dokumenty (załącznik nr 3) do uruchomienia kredytu. Niestety pracownik banku odmówił uruchomienia kredytu, zmuszając mnie do złożenia wniosku o aneks o obniżenie kredytu ponieważ na wniosku o kredyt wysłanym w maju jest podana wartość nieruchomości 750 tys a ja kupiłam za 720 tys. Podkreślam, że umowa kredytowa jest podpisana na podstawie dostarczonych dokumentów a okazuje się że najważniejszy jest pierwszy wniosek o kredyt a nie faktyczne dokumenty (typu operat czy umowa przedwstępną).
Dziś mija ósmy dzień oczekiwania na aneks do którego zostałam de facto przymuszona i nikt nie jest mi w stanie powiedzieć czy na aneks będę czekać tydzień czy może 3 miesiące bo bank nie ma obowiązku podać terminu. Nie rozumiem kompletnie tej sytuacji. Podpisałam umowę o kredyt, dostarczyłam wymagane dokumenty do jego uruchomienia i nagle bank zmienia jednostronnie zapisy. Zmuszanie mnie do składania wniosku o aneks w sytuacji gdy zmianie nie uległo nic kompletnie jest moim zdaniem celowym działaniem pracownika banku lub jego działanie wynika z braku kompetencji.
Odpowiedz
0 Lajków
Ewelka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
08-07-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 195 wyświetleń)

Re: Problem z uruchomieniem kredytu

Przykro mi, że taka sytuacja Cię spotkała. Jednak żeby uzyskać więcej szczegółów konieczny jest kontakt ze specjalistą, u którego składałaś wniosek. Tutaj nie mam możliwości sprawdzenia dla Ciebie informacji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 3 (3 092 wyświetleń)

Re.: Problem z uruchomieniem kredytu

Witaj,

Rozumiem, że sytuacja w jakiej się znalazłaś jest trudna i budzi wiele emocji. Jednak fakt, że zakupiłaś nieruchomość za niższą cenę (gratulacje) niż deklarowana ma wpływ na LTV wniosku a co za tym idzie na brak możliwości spełnienia wszystkich warunków z załącznika 3 do umowy a konkretnie kwoty wkładu własnego. Miałaś dostarczyć przelewy na 300 tys. a masz na 270 tys. Dlatego należy zrobić aneks do umowy korygujący ten zapis z załącznika. Do takiego aneksu podejmuje się decyzję w centrali oraz pisze go specjalnie dla Ciebie. Powstaje problem z dotrzymaniem terminu z aktu sprzedaży i przelewu środków na rzecz zbywcy. Co robić ? Proponuję wykorzystać opcję "kontakt z bankiem" w moim ING i napisać  jaki masz termin w akcie i, że prosisz o przyspieszenie procedury aneksu. Pamiętaj, że taki aneks kosztuje 200 pln przy podpisaniu więc przelej tyle na konto w INGu zawczasu. Powodzenia.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!

Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 3 z 3 (3 044 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy