Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Podwyższenie kredytu po zakupie na remont

Posiadam kredyt hipoteczny na zakup domu od 2014r. Kredyt był już w momencie uruchomienia podzielony na kwotę na zakup i niewielką kwotę na remont. W 2016 dobrałem dodatkowo 40 tyś na remont - całość rozliczyłem w 2017r, tj. rozliczyłem się z wydatkowania części na remont.

W tym roku chciałbym ponownie w ramach istniejącego kredytu (o określonych warunkach marży która mi pasuje), dobrać kwotę 40 tyś (wymiana dachu)  ale okazuje się że jest to niemożliwe.

Bank proponuje mi nowy kredyt (oczywiście z wyższym oprocentowaniem, osobnym ubezpieczeniem i osobną wyceną nieruchomości i osobną prowizją). Szczerze tego nie rozumiem przecież jest to ta sama nieruchomość, która była wyceniana i oglądana przez bank a kredyt "idzie" w zasadzie na podniesienie wartości tej nieruchomości - a więc na podwyższenie wartości zabezpieczenia hipotecznego. Dom wg. banku był warty w zeszłym roku 400 tyś, kredyt aktualnie do spłaty to ok 300 tyś.

Zdolność kredytową posiadam.

Proszę o wyjaśnienie strategii banku - bo do mnie nie dociera.

Odpowiedz
0 Lajków
boe666
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-02-2018
Wiadomość 1 z 2 (2 459 wyświetleń)

Re: Podwyższenie kredytu po zakupie na remont

Dobranie dodatkowej kwoty do kredytu budowlano-hipotecznego jest możliwe tylko, jeśli zabraknie środków na dokończenie inwestycji.
Jeśli jest to nowy cel (np. remont dachu), należy złożyć nowy wniosek o kredyt.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnie dostępnymi promocjami. Przejdź do kalkulacji.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 418 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy