Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Podpisanie umowy kredytowej a kwarantanna

Witam, proszę o informację co w sytuacji, gdy bank wydaje pozytywną decyzję ostaeczna o przyznaniu kredytu a wnioskodawcy lub jeden z wnioskodawców przebywa na kwarantannie? Czy termin podpisania umowy można w banku uzgodnic na późniejszy? Czy też da się może załatwić sprawę zdalnie np. profilem zaufanym? Czekamy z mężem na decyzję ale czasy teraz takie, że nie wiadomo co będzie jutro i na wszelki wypadek chciałbym poznać procedurę.
nowag272
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
13-03-2021
Wiadomość 1 z 6 (5 884 wyświetleń)

Re.: Podpisanie umowy kredytowej a kwarantanna

Również chętnie się dowiem... Mamy pozytywną decyzję i wszystkie wymagane dokumenty, ale najprawdopodobniej trafimy na kwarantannę. Czy da się coś załatwić w tym czasie? Elektronicznie? Pełnomocnictwem dla kogoś z rodziny? Inaczej?

Odpowiedz
0 Lajków
pawelwaw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
13-03-2021
Wiadomość 2 z 6 (5 880 wyświetleń)

Re.: Podpisanie umowy kredytowej a kwarantanna

@nowag272, od momentu wydania ostatecznej decyzji maci 30 dni na podpisanie umowy kredytowej dla oprocentowqnia stałego, oraz 90 dni jeśli kredyt ma oprocentowanie zmienne. Tych terminów raczej nie da się zmienić, ale w razie wątpliwości skontaktuj się z infolinią.
Co do podpisania umowy to na ten moment konieczne jest osobiste stawiennictwo w oddziale banku lub stawiennictwo pełnomocnika, przy czym pełnomocnictwo takie musi być wydane przez notariusza więc i tak oso iście należałoby się do niego udać. Kwarantanna raczej trwa 2 tygodnie więc powinno się udać podpisać umowę.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 6 (5 783 wyświetleń)

Re.: Podpisanie umowy kredytowej a kwarantanna

@nowag272, jeśli w decyzji kredytowej mieliści możliwość podpisania umowy online to z takiej opcji moglibuście skorzystać, ale zakładam, że musicie stawić aię na podpisanie umowy w oddziale banku.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 6 (5 772 wyświetleń)

Re.: Podpisanie umowy kredytowej a kwarantanna

@m365, znajdę gdzieś na stronie banku oficjalny dokument w którym bank określa terminy, o których piszesz? Wnioskujemy o kredyt z oprogramowaniem zmiennym, jednak nasz pośrednik powiedział mi o 30-dniowej ważności decyzji. Z czego może wynikać taka różnica w terminach?
Odpowiedz
0 Lajków
nowag272
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
13-03-2021
Wiadomość 5 z 6 (5 684 wyświetleń)

Re: Podpisanie umowy kredytowej a kwarantanna

Podpisanie umowy kredytowej odbywa się jedynie w oddziale naszego banku, nie ma możliwości podpisania jej zdalnie. Czas na podpisanie umowy to 30 dni o daty wydania decyzji kredytowej dla oprocentowania stałego, 90 dni dla oprocentowania zmiennego. Terminy są nieprzekraczalne. W wyjątkowej sytuacji można zwrócić się przez doradcę kredytowego o możliwość wydłużenia tego terminu, każdy przypadek rozpatrzymy indywidulanie. Oczywiście akceptujemy pełnomocnictwa zawierane notarialnie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
93
16
14-12-2020
Wiadomość 6 z 6 (5 637 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy