Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a wał przeciwpowodziowy

Dzień dobry,

 

Mam dwa pytania:

 

1)Czy bank może odmówić udzielenia kredytu jeżeli niedaleko działki jest wał przeciwpowodziowy (40m)? Czy są jakieś wytyczne?

2)Jeżeli wnioskuje o kredyt sama, mam rozdzielność majątkową z mężem, ale dom jest budowany na działce wspólnej to mąż również ma sprawdzany BIK?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_028
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 048 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a wał przeciwpowodziowy

1) Jeśli na działce jest możliwość zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej to fakt takiego położenia działki nie powinien od razu spowodować odrzucenia wniosku. Jednak każdą sytuację analizujemy indywidulanie więc potwierdzenie będzie w wydanej decyzji kredytowej. 
2) Sprawdzamy historię kredytową kredytobiorcy wnioskującego o kredyt. Małżonek nie będąc kredytobiorcą a jedynie właścicielem, wyrażającym zgodę na zabezpieczenie na niej kredytu, nie będzie sprawdzany pod kątem wiarygodności kredytowej. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 2 (973 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy