Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Operat - dużo powierzchni niemieszkalnej

Witam. Staramy się o kredyt i dziś był rzeczoznawca, który wstępnie stwierdził, że niektóre pomieszczenia musi ująć jako niemieszkalne + duży garaż, gdzie w tej chwili ktoś prowadzi działalność gospodarczą.... My chcemy kupić dom i planujemy właśnie z niektórych pomieszczeń (uznanych przez rzeczoznawcę jako niemieszkalne) zrobić kuchnię i dodatkowy pokój. Czy bank może jakos pod uwagę wziąć nasze plany? Jakieś oświadczenia itp.? Bo boję się, że przez ten operat nie uzyskamy kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 3 (1 427 wyświetleń)

Re.: Operat - dużo powierzchni niemieszkalnej

Ponawiam pytanie. Dodam, że nie zamierzamy tam prowadzić żadnej działalności gospodarczej. Ten dom ma być domem + dużym dwustanowiskowym garażem. Ktoś to kiedyś wybudował jako dom z warsztatem samochodowym. Czy idzie jakoś z tego wybrnąć? Żeby móc dostać kredyt hipoteczny?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (1 338 wyświetleń)

Re: Re.: Operat - dużo powierzchni niemieszkalnej

Jeśli z operatu szacunkowego wynika, że nieruchomość choć w części przeznaczona jest pod cele komercyjne, nie mieszkaniowe, to niestety aktualnie nie będziemy mogli kredytować jej zakupu. Plany przekształcenia pomieszczeń komercyjnych na cele mieszkalne musiałyby być podparte jakimś dokumentem np. projektem przebudowy, przekształcenia budynku w 100% na cele mieszkaniowe. Decyzję kredytową w takim przypadku podejmujemy indywidualnie na podstawie dokumentów dlatego w celu uzyskania kompletnych informacji zapraszam do kontaktu z osobą przyjmująca od wniosek kredytowy. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
93
16
14-12-2020
Wiadomość 3 z 3 (1 273 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy