Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a wał przeciwpowodziowy

Dzień dobry,

 

Mam dwa pytania:

 

1)Czy bank może odmówić udzielenia kredytu jeżeli niedaleko działki jest wał przeciwpowodziowy (40m)? Czy są jakieś wytyczne?

2)Jeżeli wnioskuje o kredyt sama, mam rozdzielność majątkową z mężem, ale dom jest budowany na działce wspólnej to mąż również ma sprawdzany BIK?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_028
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 052 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a wał przeciwpowodziowy

1) Jeśli na działce jest możliwość zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej to fakt takiego położenia działki nie powinien od razu spowodować odrzucenia wniosku. Jednak każdą sytuację analizujemy indywidulanie więc potwierdzenie będzie w wydanej decyzji kredytowej. 
2) Sprawdzamy historię kredytową kredytobiorcy wnioskującego o kredyt. Małżonek nie będąc kredytobiorcą a jedynie właścicielem, wyrażającym zgodę na zabezpieczenie na niej kredytu, nie będzie sprawdzany pod kątem wiarygodności kredytowej. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 2 (977 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Widząc ten post ucieszyłem się, że nie jestem sam. Tzn, że kredyt na dom i że temat ciągnie się w nieskończoność. My złożyliśmy przez doradcę zewnętrznego wniosek 26.02, po drodze jakiś brak więc do a

...

18-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Rozumiemy, że taka sytuacja może nie być komfortowa. Jednak każdy wniosek rozpatrujemy indywidualne i może wymagać dodatkowej weryfikacji. 

Dziękujemy za Twoje opinie dotyczące statusów wniosków. Prze

...

18-04-2024
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy