Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Podniesienie marży z powodu braku wpłat środków na konto.

Witam,

 

Mam zapis w umowie, że jeśli w ciągu 3 lat od podpisania umowy kredytowej nie będę miał wpłaty co najmniej 2000 zł miesięcznie to podniosą mi marżę o 0,4pp. Obecnie zmieniam system wynagrodzenia u swojego pracodawcy ze względu na wejście w program obniżenia podatku z tytułu pracy twórczej.

Zwykle wynagrodzenie było przelewane pod koniec miesiąca ok 26. Ale w tym jednym miesiącu będzie inaczej, bo przechodzę na wyżej opisany system. W praktyce ostatnią wypłatę otrzymałem 26.03 (za miesiąc marzec), a następną otrzymam dopiero 10.05 (za miesiąc kwiecień). To robi lukę w miesiącu kwiecień ze względu na brak wpłat. Da się to jakoś rozwiązać by nie podnosić marżę ?

Odpowiedz
0 Lajków
errorfree
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
05-05-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 834 wyświetleń)

Re.: Podniesienie marży z powodu braku wpłat środków na konto.

Jeśli nie masz w umowie zapisu, że to ma być przelew wynagrodzenia, to wpłać sobie te 2 tys. w inny sposób - przelewem z innego konta, we wpłatomacie. Byle środki wpłynęły na konto.
Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (2 825 wyświetleń)

Re: Podniesienie marży z powodu braku wpłat środków na konto.

Tak jak napisała @czarna666 , jeśli w umowie nie ma wyszczególnionego dokładnego typu wpływów, przelej lub wpłać gotówkę z innego konta. Natomiast, w przypadku braku dotrzymania takiego warunku, nie podniesiemy marży od razu, jak tylko nie będzie wpłaty. Na początku wyślemy Ci przypomnienie o konieczności spełnienia warunku i będziemy monitorować dalej co się dzieje Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 737 wyświetleń)

Re.: Podniesienie marży z powodu braku wpłat środków na konto.

Niedawno podpisany kredyt, ten warunek 2k dotyczy wpływu na konta ale nie konkretnie wypłaty więc możesz sobie sama przelać, wpłacić itp. Ja wypłatę mam w innym banku
Odpowiedz
0 Lajków
Kiki129
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
29-03-2022
Wiadomość 4 z 4 (2 702 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy