Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Witam,

W związku z tym, iż nie ma możliwości by dobrać kredyt do hipoteki przy oprocentowaniu zmiennym czy jest możliwość starać się o drugi kredyt hipoteczny z oprocentowaniem zmiennym/stalym pod nieruchomośc już obciążoną Hipoteka (np. 50tys)? Jeśli nie, czy są jakieś alternatywy? Czy pozostaje tylko refinansowanie?
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
15-11-2021
Wiadomość 1 z 6 (5 687 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Możesz dobrać pieniędzy do istniejącego zobowiązania, o ile Twoja zdolność kredytowa na to pozwoli, a cel kredytowania jest taki sam. Ważne jest też to, żeby ta inwestycja nie była jeszcze zakończona. Żeby to zrobić, skontaktuj się ze specjalistą, u którego kompletowałaś dokumenty. Sprawdzi, jak będziemy mogli pomóc Emotikon: Szczęśliwy 
Jeśli chciałabyś wnioskować o zupełnie nowy kredyt, a umowę o wcześniejszy podpisałaś przed 1 kwietnia 2020, to możemy zabezpieczyć się na tej samej nieruchomości. W tej sytuacji trzeba pamiętać, że  że suma obecnego kredytu do spłaty i tego nowego nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości.


W naszej ofercie mamy też pożyczkę gotówkową, nawet do 200 000 zł. Być może to będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem Emotikon: Szczęśliwy

 

 


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (5 632 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Przepraszam, namieszalam. Miałam na myśli oprocentowanie stałe...
Jakie są opcje w tym wariancie?
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
15-11-2021
Wiadomość 3 z 6 (5 607 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

[ Edytowane ]

Przy oprocentowaniu stałym nie można dobrać pieniędzy do kredytu Emotikon: Smutny 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 6 (5 547 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Rozumiem, że jedyne rozwiązanie to refinansowanie kredytu? Czy istnieje możliwość 'dobrania' (np. 50tys.zl) w postaci nowej hipoteki pod zastaw tej samej nieruchomości?
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
15-11-2021
Wiadomość 5 z 6 (5 529 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Dobrać pieniądze można tylko do pierwotnego celu kredytowania, jeżeli ten cel nie został jeszcze rozliczony. Taka możliwość jest dostępna tylko przy oprocentowaniu zmiennym i pod warunkiem, że łączna kwota kredytu nie przekroczy 80% wartości nieruchomości. Innym rozwiązaniem jest nowe zobowiązanie hipoteczne na tej samej nieruchomości. Minimalna kwota to 70 000 zł. I podobnie jak w przypadku, kiedy dobierasz do istniejącego kredytu, tak i tutaj, maksymalna kwota obu kredytów nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (5 459 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy