Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Witam,

W związku z tym, iż nie ma możliwości by dobrać kredyt do hipoteki przy oprocentowaniu zmiennym czy jest możliwość starać się o drugi kredyt hipoteczny z oprocentowaniem zmiennym/stalym pod nieruchomośc już obciążoną Hipoteka (np. 50tys)? Jeśli nie, czy są jakieś alternatywy? Czy pozostaje tylko refinansowanie?
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
15-11-2021
Wiadomość 1 z 6 (5 806 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Możesz dobrać pieniędzy do istniejącego zobowiązania, o ile Twoja zdolność kredytowa na to pozwoli, a cel kredytowania jest taki sam. Ważne jest też to, żeby ta inwestycja nie była jeszcze zakończona. Żeby to zrobić, skontaktuj się ze specjalistą, u którego kompletowałaś dokumenty. Sprawdzi, jak będziemy mogli pomóc Emotikon: Szczęśliwy 
Jeśli chciałabyś wnioskować o zupełnie nowy kredyt, a umowę o wcześniejszy podpisałaś przed 1 kwietnia 2020, to możemy zabezpieczyć się na tej samej nieruchomości. W tej sytuacji trzeba pamiętać, że  że suma obecnego kredytu do spłaty i tego nowego nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości.


W naszej ofercie mamy też pożyczkę gotówkową, nawet do 200 000 zł. Być może to będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem Emotikon: Szczęśliwy

 

 


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (5 751 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Przepraszam, namieszalam. Miałam na myśli oprocentowanie stałe...
Jakie są opcje w tym wariancie?
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
15-11-2021
Wiadomość 3 z 6 (5 726 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

[ Edytowane ]

Przy oprocentowaniu stałym nie można dobrać pieniędzy do kredytu Emotikon: Smutny 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 6 (5 666 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Rozumiem, że jedyne rozwiązanie to refinansowanie kredytu? Czy istnieje możliwość 'dobrania' (np. 50tys.zl) w postaci nowej hipoteki pod zastaw tej samej nieruchomości?
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
15-11-2021
Wiadomość 5 z 6 (5 648 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie zmienne a dobranie kredytu

Dobrać pieniądze można tylko do pierwotnego celu kredytowania, jeżeli ten cel nie został jeszcze rozliczony. Taka możliwość jest dostępna tylko przy oprocentowaniu zmiennym i pod warunkiem, że łączna kwota kredytu nie przekroczy 80% wartości nieruchomości. Innym rozwiązaniem jest nowe zobowiązanie hipoteczne na tej samej nieruchomości. Minimalna kwota to 70 000 zł. I podobnie jak w przypadku, kiedy dobierasz do istniejącego kredytu, tak i tutaj, maksymalna kwota obu kredytów nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (5 578 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy