Odpowiedz

Okres wpisu do KW

Dzień dobry,

W decyzji kredytowej jest warunek o uzyskaniu wpisu do KW w terminie do 180 dni od przelania transzy. 

W obecnej sytuacji Covidowej sądy działają z opóźnieniem i w Warszawie okres ten wynosi około 7 miesięcy, czyli dłużej niż 180 dni. Czy można negocjować z bankiem wydłużenie tego okresu? Jeśli nie, to jakie są konsekwencje opóźnienia wynikającego z winy Sądu? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odpowiedz
0 Lajków
rumik11
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
0
25-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (575 wyświetleń)

Re.: Okres wpisu do KW

U mnie właściciele czekali na kw 9 miesięcy także tragedia
Odpowiedz
0 Lajków
Kamil20942
Nowy w branży
Nowy w branży icon
4
0
24-11-2020
Wiadomość 2 z 5 (563 wyświetleń)

@rumik11, jeśli nie będziesz mógł zrealizować postanowień umowy kredytowej lub warunków dostarczonych przez bank dotyczących wpisania hipoteki to najlepiej bierzesz od notariusza u którego podpisujesz akt notarialy dokument (DZKW + kopia wniesionej opłaty za wpis) potwierdzający wysłanie elektroniczne do KW wpisu do hipoteki. Następnie podpisujesz w banku aneks do umowy kredytowej (przed upływem terminu do którego jesteś zobowiązany) o wydłużenie czasu wpisu hipoteku z uwagi na opóźnienie w Sądzie w dziale KW. Aneks taki kosztuje chyba 100zł. Dodam, że nie przekraczał bym samodzielnie warunków umowy, bo może się to dla Ciebie źle skończyć.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
160
66
18-04-2020
Wiadomość 3 z 5 (528 wyświetleń)

Dzięki za informację. Tak tylko dla pewności: podpisanie aneksu zrobić w momencie jak składam w banku dokumenty (m.in akt notarialny z zapisem o założeniu KW itd, cesja ubezpieczenia) przed uruchomieniem jeszcze transzy, prawda? 

Odpowiedz
0 Lajków
rumik11
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
0
25-11-2020
Wiadomość 4 z 5 (513 wyświetleń)

Re: Okres wpisu do KW

@ rumik11 proszę, zadzwoń do nas w tej sprawie - (32) 357 00 88. Przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie. Na jego podstawie wstrzymamy się z upomnieniem o wpis na jakiś czas i poczekamy, aż nam go dostarczysz. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
184
41
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (512 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Czas procesowania wniosku z kompletem dokumentów

@maciej44 Decyzję w sprawie Twojego wniosku powinieneś otrzymać na przełomie lutego i marca. Informacje na temat Twojego wniosku i czasu poszczególnych etapów przekaże Ci specjalista u którego składał

...

22-01-2021
Re: Uczestnictwo ING Banku Śląskiego w systemie RRB

Chodzi zapewne o KNF i rekomendacje 6.1 z 2015 roku - można wygooglować szczególy

22-01-2021
Re: Uczestnictwo ING Banku Śląskiego w systemie RRB

, a może chodziło Ci o OGNIVO - http://www.banki.kir.pl/ognivo/

Ewentualnie chodzi o rekomendacje KNF dotycząca bezpieczenstwa tranzakcji płatniczych
https://bankobranie.blogspot.com/2016/07/co-z-tymi-przelewami-weryfikacyjnymi.html?m=1

22-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy