Odpowiedz

Okres wpisu do KW

Dzień dobry,


W decyzji kredytowej jest warunek o uzyskaniu wpisu do KW w terminie do 180 dni od przelania transzy. 

W obecnej sytuacji Covidowej sądy działają z opóźnieniem i w Warszawie okres ten wynosi około 7 miesięcy, czyli dłużej niż 180 dni. Czy można negocjować z bankiem wydłużenie tego okresu? Jeśli nie, to jakie są konsekwencje opóźnienia wynikającego z winy Sądu? 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odpowiedz
0 Lajków
rumik11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
25-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (3 185 wyświetleń)

Re.: Okres wpisu do KW

U mnie właściciele czekali na kw 9 miesięcy także tragedia
Odpowiedz
0 Lajków
Kamil20942
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
24-11-2020
Wiadomość 2 z 5 (3 173 wyświetleń)

Re.: Okres wpisu do KW

@rumik11, jeśli nie będziesz mógł zrealizować postanowień umowy kredytowej lub warunków dostarczonych przez bank dotyczących wpisania hipoteki to najlepiej bierzesz od notariusza u którego podpisujesz akt notarialy dokument (DZKW + kopia wniesionej opłaty za wpis) potwierdzający wysłanie elektroniczne do KW wpisu do hipoteki. Następnie podpisujesz w banku aneks do umowy kredytowej (przed upływem terminu do którego jesteś zobowiązany) o wydłużenie czasu wpisu hipoteku z uwagi na opóźnienie w Sądzie w dziale KW. Aneks taki kosztuje chyba 100zł. Dodam, że nie przekraczał bym samodzielnie warunków umowy, bo może się to dla Ciebie źle skończyć.

 

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 3 z 5 (3 138 wyświetleń)

Re.: Okres wpisu do KW

Dzięki za informację. Tak tylko dla pewności: podpisanie aneksu zrobić w momencie jak składam w banku dokumenty (m.in akt notarialny z zapisem o założeniu KW itd, cesja ubezpieczenia) przed uruchomieniem jeszcze transzy, prawda? 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
rumik11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
25-11-2020
Wiadomość 4 z 5 (3 123 wyświetleń)

Re: Okres wpisu do KW

@ rumik11 proszę, zadzwoń do nas w tej sprawie - (32) 357 00 88. Przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie. Na jego podstawie wstrzymamy się z upomnieniem o wpis na jakiś czas i poczekamy, aż nam go dostarczysz. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (3 122 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy