Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Dzień dobry!

 

Planuję złożyć w sądzie wniosek o wpis hipoteki na rzecz banku, bezpośrednio uzyskałem informację, że w tym celu poza wypełnionym dokumentem KW WPIS potrzebne jest zaświadczenie o udzieleniu kredytu oraz oświadczenie kredytobiorcy o wpis hipoteki na wzorze banku. Po kontakcie z infolinią ING odebrałem potrzebne dokumenty, ale okazało się, iż jest to jedynie zaświadczenie o udzieleniu kredytu natomiast oświadczenie o wpis hipoteki jest rzekomo zawarte w umowie kredytowej. Niestety żadnego takiego oświadczenia w swojej umowie nie widzę, oczywiście jest to być może moje przeoczenie natomiast chciałbym się dowiedzieć jaki powinien być stan faktyczny?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
Jumpy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-03-2024
Wiadomość 1 z 4 (3 072 wyświetleń)

Re: Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Nie wiemy czy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym. 

W przypadku rynku wtórnego wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia w sądzie otrzymujesz przy podpisaniu umowy.

Dla rynku pierwotnego możliwe są dwie sytuacje:

1. taki wpis może dla Ciebie przygotować notariusz przy okazji podpisania aktu własności, wtedy od nas potrzebujesz tylko zaświadczenie o kredycie dla notariusza, lub

2. podpisujesz akt notarialny tylko na podstawie umowy kredytowej i wniosek w sądzie składasz samodzielnie. Wtedy przesyłasz nam akt, na podstawie którego przygotujemy dokumenty, które odbierasz w oddziale. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
432
82
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (2 898 wyświetleń)

Re: Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Witam,
Czy takie zaświadczenie o kredycie dla notariusza, o którym mowa w przypadku rynku pierwotnego, można wygenerować w aplikacji?
Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz
0 Lajków
Piotr5
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
15-07-2024
Wiadomość 3 z 4 (1 507 wyświetleń)

Re: Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Zaświadczenie o udzieleniu kredytu hipotecznego otrzymasz tylko na spotkaniu przy podpisaniu umowy kredytowej. Dla inwestycji deweloperskich możesz je otrzymać dopiero po nadaniu docelowego adresu nieruchomości. Przygotuj dokument potwierdzający nadanie adresu (np. protokół zdawczo-odbiorczy, oświadczenie dewelopera, decyzję o nadaniu numeru). Jeśli sąd wymaga pełnomocnictw dla pracowników banku, otrzymasz je od Twojego specjalisty.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
565
122
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (1 273 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Usługa DCC za granicą. Kiedy taka opcja z możliwością wyłączenia?

Czy ING przewiduje kiedyś takie udogodnienia, jak zrobiła konkurencja w sprawie wypłat bankomatów za granicą?

https://www.cashless.pl/7708-mbank-blokady-dcc-surcharge-aplikacja

 

06-09-2024
Re.: Konto 13-17 i skan dowodu

Zeskanowany dokument powinien być czytelny, nie może być rozmazany.

06-09-2024
Re.: Ciemne tło apki

Pracujemy nad udostępnieniem ciemnego motywu aplikacji, jednak nie możemy jeszcze określić, kiedy taka opcja będzie dostępna

06-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy