Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata kredyty a najbliższa rata

Witam,
Chciałbym nadplacic około połowy pozostałego kredytu.
Rata pobierana jest 15 dnia miesiąca.
Czy jeżeli nadplace ratę około 10, to najbliższa rata też będzie już tą pomniejszoną, czy dopiero w następnym miesiącu będzie ona mniejsza?
W moim ING karzą zabezpieczyć kwotę na spłatę najbliższej raty, ale niestety nie jest napisane jaka to powinna być kwota :-)

Drugie pytanie, z tego co udało mi się ustalić, czas oczekiwania na aneks to 10 dni roboczych. Czy to oznacza że po nadplacie i zgłoszeniu chęci podpisania aneksu, w 10 dniu po zgłoszeniu będę musiał już podpisać dokumenty, czy dopiero wtedy będę mógł umówić się na konkretny termin na podpisanie umowy w placówce?
Dziękuję za odpowiedź :-)

Odpowiedz
0 Lajków
mruczek123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
05-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 356 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredyty a najbliższa rata

Jeśli nadpłacasz kredyt hipoteczny, ratę zmniejszymy już tego samego miesiąca. Tak więc 15 zapłacisz już mniejszą ratę. 
A rata po skróceniu okresu kredytowania, wejdzie w życie dopiero po podpisaniu aneksu w naszej placówce.

Aneks możesz zamówić na naszej infolinii hipotecznej 32 357 00 57. Od razu umówimy Cię na spotkanie z doradcą w oddziale Emotikon: Szczęśliwy
Zapraszamy więc do kontaktu.


 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 258 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy