Odpowiedz

Nadpłata kredytu

[ Edytowane ]

Proszę o rozwianie wątpliwości, które nasunęły mi się po rozmowie z pracownikiem banku. Wg pracownika przy skorzystaniu z wakacji kredytowych i zawieszeniu dwóch najbliższych rat należy poczekać z nadpłatą, aż zostanie pobrana rata październikowa, z uwagi na fakt, że pobierana jest w racie cześć kapitałowa i odsetki i nadpłacić na następny dzień po pobraniu raty ponieważ wtedy nadpłata pójdzie na sam kapitał, a jeśli nadpłaci się przed spłatą raty to część nadpłaty pójdzie na odsetki. Wydawało mi się, że skoro co do zasady nadpłaca się kapitał to obojętnie w jaki dzień będzie się nadpłacać. Teraz jestem w kropce i nie wiem, czy rzeczywiście należy nadpłacać dzień po pobraniu przez bank raty?

Odpowiedz
0 Lajków
quest
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 073 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Niestety, nie jestem w stanie odnieść się do tej rozmowy. Natomiast, jeśli chodzi o nadpłatę, zawsze spłaca ona kapitał.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (900 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy