Odpowiedz

Nadpłata kredytu

Witam. Dysponując dodatkowymi środkami na koncie postanowiłam nadpłacić kredyt hipoteczny. Zgodnie z informacjami na stronie banku najpierw nadpłaciłam kredyt ( raty zmniejszyły się automatycznie) a potem zadzwoniłam na infolinie aby zamówić aneks do umowy w celu skrócenia okresu kredytowania. Na infolinii dowiedziałam się, ze nie skrócą mi okresu kredytowania, ponieważ wzrost stopy procentowej powoduje, ze najwyższa ratę będę płaciła dopiero za miesiąc. Nic z tego nie rozumiem.
Odpowiedz
0 Lajków
Moto92
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
19-07-2022
Wiadomość 1 z 23 (8 323 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Informacja, jaką otrzymałaś jest poprawna. Z tego co piszesz, wnioskuję, że w harmonogramie masz już widoczną nową ratę, po zmianie WIBORU. Dopiero po jej zapłaceniu będziemy mogli przyjąć wniosek o bezpłatny aneks. Możemy to zrobić do 3 miesięcy od nadpłaty. 

Jeśli zależy Ci na zmianie raty już teraz, możemy od Ciebie przyjąć aneks płatny, gdzie będziemy ponownie badać Twoją zdolność kredytową. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 23 (8 193 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Jestem w takiej samej sytuacji. Nadplacalam kredyt z obniżeniem wysokości raty. Następnie chciałam te nadpłaty zaliczyc na poczet skrócenia okresu kredytowania. Jednak w miesiącu w którym to zgłosiłam zmienil się harmonogram i rata wzrosła. Naplacilam więc znowu kredyt aby rata się zmniejszyła, jednak na rzecz skrócenia okresu kredytowania mogła być zaliczona tylko ostatnia nadplata dokonana po zmianie harmonogramu. Te nadpłaty, które dokonywalam przed zmianą harmonogramu nie zostały przez bank uwzględnione do zmniejszenia okresu kredytowania.
Odpowiedz
0 Lajków
An1
An1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
09-05-2022
Wiadomość 3 z 23 (8 132 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Mam podobną sytuację - na infolinii usłyszałam, że jeżeli nie zdążą sporządzić aneksu przed zmianą oprocentowania to nie będzie możliwości skrócenia okresu spłaty rat. Czekam na informację z banku. Czy dobrze wnioskuję, że jeżeli nie będzie teraz zgody na skrócenie okresu spłaty, to można próbować znów nadpłacić kredyt (np.za miesiąc) i wnioskować o aneks ze skróceniem okresu spłaty? A jeżeli tak, to czy do skrócenia i przeliczenia okresu spłaty będzie brana pod uwagę też ta nadpłata, którą już zrobiłam czy tylko kwota jaką wpłacę w kolejnej nadpłacie?

Odpowiedz
0 Lajków
AdaAdzinska
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-07-2022
Wiadomość 4 z 23 (8 088 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Po zmianie harmonogramu i nowej wyższej racie, jeśli zrobisz nadplate to tylko tę nadplatę uwzglednią do skrócenia okresu kredytowania. Nie wezmą pod uwagę do skrócenia okresu kredytowania nadplat dokonanych przed zmianą harmonogramu.
An1
An1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
09-05-2022
Wiadomość 5 z 23 (8 011 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

czy aby na pewno nie biora pod uwage wczesniejszych nadplat?

ja rozumialem to tak: nadplacasz np. rok temu, teraz robisz drobna nadplate, nawet zlotowke, i mozesz zrobic aneks (masz 3 msc od ostatniej nadplaty ale biora pod uwage wszystkie nadplaty), czy ing moze potwierdzic?

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 6 z 23 (7 938 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Podepnę się pod prośbę as91 - czy ING może potwierdzić ??

Odpowiedz
0 Lajków
AdaAdzinska
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-07-2022
Wiadomość 7 z 23 (7 854 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

[ Edytowane ]

Do wyliczenia nowego okresu spłaty bierzemy pod uwagę aktualne saldo kapitału do spłaty oraz datę ostatniej nadpłaty. To, czy były wykonywane przed, czy po zmianie harmonogramu, nie ma wpływu na nasze decyzje. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 8 z 23 (7 841 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Ale czy ta kwota nadplaty bedzie objeta w moim przykladzie ostatnia czy tez te sprzed roku rowniez ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 9 z 23 (7 822 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Ostatnio zgłosiłam prośbę o aneks na skrócenie okresu kredytowania. Przed zmianą harmonogramu nadpłaciłam 20 tys zł, po zmianie harmonogramu nadplacilam 3 tys zl. Chciałam wszystkie te nadpłaty zaliczyć na poczet skrócenia okresu kredytowania. Na chwilę obecną pozostało mi jeszcze 20 lat kredytu. Pani na infolinii przeliczajac kapitał pozostały do spłaty do wysokości najwyżej do tej pory płacowej raty i wyliczyła, że okres kredytowania skróci mi się tylko o 16 miesięcy. Poprosiłam ją więc aby przeliczyła ile się skróci okres kredytowania jeśli obecnie nadplacilabym 20 tys. - przeliczyła, że okres kredytowania skrocilby się aż o 7 lat. Zatem w moim przypadku bank nie wziął pod uwagę nadplat w kwocie 20 tys dokonanych przed zmianą harmonogramu. Dodam że nadpłaty były robione co miesiąc, nie było zatem żadnej przerwy 3 miesięcy. Pani infolinii nie umiała tego wyjaśnić, twierdząc że tak liczy jej kalkulator.
Odpowiedz
0 Lajków
An1
An1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
09-05-2022
Wiadomość 10 z 23 (7 777 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy