Odpowiedz

Minimalny okres zatrudnienia

Jestem zatrudniony w jednej firmie od 1 sierpnia 2014r na umowę o prace na czas nieokreślony z wynagrodzeniem 1600 zł netto na caly etat, w drugiej firmie jestem zatrudniony od 14.04.2017r na umowę o prace na czas nieokreślony z wynagrodzeniem 1800 zł netto na 1/2 etatu. Oba wynagrodzenia od pracodawcow dostaje gotówką i sam wpłacam na swoje konto w WBK. Chciałbym juz na początku maja 2017 r ubiegać sie o kredyt na zakup mieszkania ( gdyż wlasnie sprzedałem swoje dotychczasowe mieszkanie). Moje pytanie brzmi czy moge juz ubiegać sie o kredyt czy musze odczekać 3 miesiące ?
Odpowiedz
0 Lajków
Kaja387
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
1
22-04-2017
Wiadomość 1 z 17 (23 718 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

Przy dochodzie z umowy o pracę na czas nieokreślony, wymagany przez nas staż pracy to 3 miesiące.

Posiadasz zatrudnienie od 2014 roku więc staż jest znacznie dłuższy. Nie musisz czekać 3 miesięcy, już teraz możemy przyjąć Twój wniosek.

Zdolność kredytową ostatecznie potwierdzimy po analizie złożonego wniosku.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 17 (23 618 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

Bardzo dziękuję za odpowiedź, w innych bankach kazano mi czekać 3 miesiące ze względu na to ze 1/2 etatu w drugiej firmie mam dopiero od kwietnia tego roku a zdolność kredytową mam po złączeniu 2 dochodów na potrzebną mi kwotę kredytu. Wniosek napewno złożę i bede czekał na pomyślne mam nadzieję zakończenie sprawy.
Odpowiedz
0 Lajków
Kaja387
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
1
22-04-2017
Wiadomość 3 z 17 (23 596 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

[ Edytowane ]

Przepraszam za błędną informację. Kolega udzielił Ci poprawnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że niebawem uda Ci się skompletować dokumenty i złożyć wniosek kredytowy.

Jeżeli planujesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny na podstwawie dwóch źródeł dochodu, o których pisałeś to niestety będziesz musiał wstrzymać się do czasu, aż umowa na 1/2 etatu będzie trwać co najmniej 3 miesiące. Tak jak napisał kolega my również tego wymagamy. Wniosek możemy przyjąć już teraz, jeżeli weźniemy pod uwagę tylko 1 źródło dochodu. Jeżeli nasz wcześniejszy wpis nie był jasny to przepraszam.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 17 (23 588 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

No cóż szkoda nie zrozumieliśmy się, a czy istnieje możliwość zwrócenia sie do banku z prośba o odstępstwo? Sprzedałam szybko swoje mieszkanie i do konca lipca musze sie wyprowadzić a w międzyczasie kupic inne. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Odpowiedz
0 Lajków
Kaja387
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
1
22-04-2017
Wiadomość 5 z 17 (23 505 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

Wniosek o kredyt możesz złożyć już teraz w naszym Banku. Dokumenty jakie będziemy wymagać aby przeanalizować ostatecznie Twoją zdolność kredytową to zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów na formularzu bankowym od dwóch pracodawców, a także umowa o pracę zawarta od 14.04.2017 roku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 17 (23 477 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

Bardzo dziekuje za informacje napewno skorzystam po długim wekendzie zaczne kompletować dokumenty
Odpowiedz
0 Lajków
Kaja387
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
1
22-04-2017
Wiadomość 7 z 17 (23 472 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

Proszę nie przepraszać kazdy ma sie prawo pomylić. Bardzo się cieszę że sprawa się wyjaśniła i mogę zacząć powoli kompletować dokumenty i starać się o kredyt hipoteczny w ING. Jesli tylko go otrzymam podzielę się tą informacją. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc.
Odpowiedz
0 Lajków
Kaja387
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
1
22-04-2017
Wiadomość 8 z 17 (23 417 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

Witam ponownie, skompletowałem juz wszystkie dokumenty i w poniedzielam składam wniosek tak jak pisałem wczesniej posiadam 2 zatrudnienia, na zaświadczeniu od 2 pracodawcy u którego jestem zatrudniony na czas nieokreślony od 14.04.2017r jest podana kwota wynagrodzenia za okres od 18.04.2017 do 31.04.2017r ( 18.04.2017r to dzien rozpoczęcia pracy) w wysokości 792,04 zł dołączam rowniez umowe o prace z tym pracodawcą w ktorej jest napisane ze moje dochody miesięczne wynosić bedą 1800,00 zł netto. Na drugim zaświadczeniu od pracodawcy u którego jestem zatrudniony znaczniej dluzej mam wpisany dochód netto za ostatnie 3 mce 1600,00 zł netto. Mam 39 lat, jestem po rozwodzie, płace alimenty na 1 dziecko w wysokości 500 zł. Ubiegam sie o kredyt na zakup mieszkania z rynku wtórnego za cenę 275 000 zł dodatkowo chciałbym 25 000 zł na remont. Moj wkład własny to 60 000,00 zł Kredyt na 30 lat kwota kredytu 240 000 zł waluta PLN raty równe. Żadnych innych obciążeń nie mam. Mam pytanie czy jestem w stanie otrzymać kredyt w takiej wysokości i na takich warunkach? Jestem rowniez gotów przenieść swoje dotychczasowe konto do ING. Bardzo zależy mi na czasie gdyz sprzedałem swoje mieszkanie ktore wkrótce musze opuścić. Z gory dziekuje za odpowiedz
Odpowiedz
0 Lajków
Kaja387
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
1
22-04-2017
Wiadomość 9 z 17 (22 697 wyświetleń)

Re.: Minimalny okres zatrudnienia

@Kaja387 Aby wliczyć dochód z nowej umowy konieczne będzie przedstawienie w banku podpisanej umowy. Do 30 maja posiadamy ofertę promocyjną ” Mieszkaj bez kompromisów” do której zachęcam. Wkład własny 20% wymagamy do ceny zakupu nieruchomości, na remont możemy przyjąć 25 000 PLN – konieczne będzie przedstawienie kosztorysu na druku bankowym.

Wstępnie posiadasz zdolność kredytową, opierając się na informacjach jakie zostały nam przekazane. Wkład własny również jest wystarczający.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 10 z 17 (22 593 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy