Odpowiedz

Kredyt hipoteczny

Witam Emotikon: Szczęśliwy

 

Piszę z takim zapytaniem, planuję wziąć kredyt hipoteczny na budowę domu, razem z mężem. Mąż prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą , natomiast ja właśnie dostałam umowę na czas nieokreślony, aktualnie przebywam na L4, ponieważ jestem w ciąży, u tego samego pracodawcy przepracowałam 4 lata ciągiem(natomiast nie przepracowałam 3 miesięcy na nowej umowie (tej na czas nieokreślony)), moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji możemy otrzymać kredyt hipoteczny na dom? Czy otrzymam zdolność kredytową czy jednak wymagane jest przepracowanie 3 m-c na nowej umowie ?

 

Pozdrawiam.

 

Odpowiedz
0 Lajków
w_h
w_h
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-11-2020
Wiadomość 1 z 3 (1 731 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Liczy się ciągłość umowy, tego że jesteś w ciąży i na L4 w dokumentach nigdzie nie widać.
Bierz raczej pod uwagę, że na macierzyńskim będziesz mieć zmniejszone przychody, co może wpłynąć na waszą zdolność już w trakcie spłacania kredytu i dojdzie wam 1 osoba na utrzymaniu.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 3 (1 611 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

w_h miło mi czytać, że nasza oferta Was zainteresowała. Akceptujemy dochód z działalności gospodarczej. Wykluczeniem są tylko cztery branże według PKD, które obejmują: 
- gastronomię, 
- kulturę/rozrywkę/rekreację, 
- turystykę 
- zakwaterowanie. 
Ważne, aby działalność była prowadzona od co najmniej 12 miesięcy. 
Jeśli przebywasz na zwolnieniu lekarskim, ale jesteś zatrudniona w oparciu o umowę o pracę, która jest ciągłością w tej samej firmie, to także weźmiemy pod uwagę Twój dochód. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (1 608 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy