Odpowiedz

Re: Kredyt hipoteczny

*- Przy udzieleniu kredytu otrzymałeś zapewne warunek utrzymania ubezpieczenia od spłaty kreduty spłaty w ciągu 3 lat i po tym okresie możesz z niego zrezygnować.

Koszt ubezpieczenia spłaty kredytu jest liczony procentowo od kwoty kredytu i dotyczy wszystkich kredytobiorców (nie możesz sobie dopisać kogoś extra) Ubezpieczenie w NN lub Aviva - pod linkiem poniżej znajdziesz procentowe stawki dla obu wariantów (podstawowy, rozszerzony)

https://www.ing.pl/indywidualni/ubezpieczenia/program-bezpieczny-kredyt



Gdy zrezygnujesz z ubezpieczenia to marża kreduty wzrośnie o określoną stawkę, bo zazwyczaj takie ubezpieczenie daja taką zniżkę. Poza utratą zniżki nie będziesz miał innych negatywnych skutków. Oczywiście należy pamiętać, że ubezpieczenie od spłaty kredytu to ubezpieczenie, które nie działa automatycznie gdy się straci pracę (a miał np: inne źródła dochodu lub pieniądze) i nawet gdybyś z niego skorzystał to ono działa tylko "przez chwilę" czyli nie jest tak, że przez np 25 lat będziesz miał spłacany kredyt itd."

Czy to oznacza, że podana kwota to ochrona już dla mnie i małżonka, jeśli razem bierzemy kredyt czy tylko głównego kredytobiorcy i należy dodać do tego kwotę ubezpieczenia drugiej osoby?
Odpowiedz
0 Lajków
ING_DP
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
20-09-2020
Wiadomość 11 z 13 (1 961 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]
"Witam, jest to pewna informacja, że dotyczy to wpływow nie tylko z wynagrodzenia? Doradca kredytowy poinformował mnie właśnie, że tylko wynagrodzenie wchodzi w gre.. 🤔"
A gdzie pisze, że wpływy muszą być z wynagrodzenia? W regulaminie promocji słowa Wpływ z WYNAGRODZENIA nie ma (pkt 25a). Oczywiście w innych bankach jest taki zazwyczaj wymóg, ale ING jest pod tym względem super.
Zapytaj doradce, bo na większość pytań powinien Ci móc udzielić odpowiedzi. Zadzwoń równocześnie na infolinie to otrzymasz potwierdzenie. Jak doradca nie będzie miał racji to go po prostu zmień.
@MagdalenaDCzy możesz potwierdzić, że wpływy zasilające na konto w wysokości 2000zł nie oznaczają wymogu wpływu z wynagrodzenia, tylko wpływu z zewnętrznego konta/banku?
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 12 z 13 (1 955 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny

@ING_DP 

"Czy to oznacza, że podana kwota to ochrona już dla mnie i małżonka, jeśli razem bierzemy kredyt czy tylko głównego kredytobiorcy i należy dodać do tego kwotę ubezpieczenia drugiej osoby? "

Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia wskazuje się osobę, która jest objęta ubezpieczeniem (z tego co pamiętam jest to jedna osoba, a nie dwie).

Dodatkowo w tylko w wariancie rozszerzeonym jest mowa o potencjalnej spłacie przez bank raty kredytu w przypadku utraty pracy, natomiast ta utrata pracy to chyba jest tylko w wyniku NWW.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 13 z 13 (1 938 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Sytuacja się zmienia, dlatego odgrzebię temat. Jak to wygląda w kwietniu 2024? Na pewno są tutaj osoby, które korzystają.

 

Mam konto na Revolucie w złotówkach i doładowuję je:

- z karty ING (podejrzewam

...

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy