Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny - wypowiedzenie umowy

Witam serdecznie, w związku z zaistniałą sytuacją w moim życiu jestem zmuszony do rezygnacji z kredytu hipotecznego na budowę. Umowa podpisana 4 miesiące temu. Kredyt nie został uruchomiony. Czy i jakie drogi są dla mnie dostępne? Jakie poniosę konsekwencje tej decyzji?
Odpowiedz
0 Lajków
Zeenn
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-09-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 061 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny - wypowiedzenie umowy

Zeenn, jeśli umowa została podpisana, to jest obowiązująca. Musisz sprawdzić dokładnie zapisy swojej umowy w części dotyczącej odstąpienia od Umowy.

Ekspertem nie jestem, nie widziałem też jeszcze mojej umowy o kredyt hipoteczny, ale w poprzednim kredycie, który brałem w 2015 roku w innym banku było wyraźnie wskazane, że miałem prawo wypowiedzieć Umowę, ale wówczas zobligowany byłem do spłaty wszystkich odsetek oraz pozostałego kapitału kredytu w czasie 30 dni od złożenia wypowiedzenia.

W Twoim przypadku kredyt nie został jeszcze uruchomiony, w związku z czym nie ma kapitału ani naliczanych odsetek.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 4 (3 994 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - wypowiedzenie umowy

@Zeenn W opisanej przez Ciebie sytuacji wystarczy, że nie uruchomisz kredytu. Wtedy umowa wygaśnie. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwensjami.
Jeśli zależy Ci na tym, żeby zrezygnować z umowy, też jest taka możliwość Emotikon: Szczęśliwy Wystarczy, że skontaktujesz się ze specjalistą hipotecznym w naszym oddziale.

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty w przyszłości.  

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (3 949 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - wypowiedzenie umowy

Dziękuje bardzo za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
0 Lajków
Zeenn
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-09-2019
Wiadomość 4 z 4 (3 923 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy