Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

Witam. Wzięliśmy z żoną kredyt hipoteczny w ING. Nasze wspólne dochody brutto to około 6000 zł. Rata kredytu to około 1900 zł. W związku z drożejącymi ciągle materiałami chcemy ubiegać się o pożyczkę gotówkową.
W umowie kredytu istnieje zapis iż nie możemy zadłużyć się bardziej niż 65% podanego bankowi dochodu netto.
W związku z tym mam pytanie jak wyliczyć ratę nowego kredytu tak aby nie złamać zapisów umowy kredytu hipotecznego? Tzn czy dobrze rozumiem.
Rata kredytu hipotecznego + ewentualna rata kredytu gotówkowego < 65% z 6000.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Szymon8989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
17-08-2021
Wiadomość 1 z 14 (4 466 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

Nasz wspólny dochód to oczywiście 6000zł netto. Pomyłka.
Odpowiedz
0 Lajków
Szymon8989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
17-08-2021
Wiadomość 2 z 14 (4 443 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

W umowie kredytowej rzeczywiście można znaleźć taki zapis. Oznacza to, że nie możesz zaciągnąć żadnych zobowiązań kredytowych, podczas trwania umowy o kredyt hipoteczny, których suma przekroczyłaby 65% dochodu netto, jaki nam podałeś. Uwzględniamy w tym także ratę hipoteki. Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie.

Zapraszam do złożenia wniosku w wygodny dla Ciebie sposób:
- w Moim ING: Oferta ING -> Kredyty i pożyczki -> Pożyczka gotówkowa,
- telefonicznie: 32 357 00 69,
- w oddziale.
W oddziale możesz złożyć wniosek wspólne z żoną. Uwzględniając wspólne dochody zwiększa się zdolność kredytową.

Po złożeniu wniosku sprawdzimy zdolność i otrzymasz decyzję.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 14 (4 305 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

[ Edytowane ]
To znaczy brany jest pod uwagę dochód łączny mój oraz żony? I czybw przypadku wzięcia pożyczki w innym banku jesteśmy zobowiązani poinformować ING o tym fakcie?
Odpowiedz
0 Lajków
Szymon8989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
17-08-2021
Wiadomość 4 z 14 (4 300 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

Nie wiem jak jest z informacją do danego banku o pożyczce z innego, ale banki zanim udzielą jakiejkolwiek decyzji kredytowej (czy to kredyt gotówkowy czy inny) to też mogą sprawdzić np BIK, proszą o informacje odnosnie innych kredytów, zadłużeń itp. 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 5 z 14 (4 277 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

[ Edytowane ]
Bik itd nie jest problem. Regulujemy zawsze wszystkie płatności przed terminem. Jakiekolwiek kredyty zawsze spłacalismy wcześniej.
Chodzi nam poprostu o to czy wzięcie pożyczki gotówkowej w innym banku nie będzie podstawą do wypowiedzenia kredytu hipotecznego przez ING np na podstawie utraty zdolnosci kredytowej lub braku informacji o pożyczce. Raty hipotecznego zawsze regulowane są na czas.
Pytanie pewnie trywialne ale jest to nasz pierwszy kredyt hipoteczny.
Odpowiedz
0 Lajków
Szymon8989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
17-08-2021
Wiadomość 6 z 14 (4 270 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

Myslę, że trzeba doczytać swoją umowę kredytową. Wiem na przykładzie innej bliskiej mi osoby, że dopóki sytuacja materialna się nie pogorszy i pensja nie będzie niższa to nic się nie stanie. Poza tym nie miałam na mysli, czy spłacacie raty/kredyty wczesniej, tylko banki zanim udzielą pożyczki będa prosić o informację o  dochodzie, dodatkowych zobowiązaniach itp. Więc bank który bedzie udzielał pozyczki zdecyduje jaka macie zdolnosc kredytową, czy mozna Wam jeszcze udzielic innego kredytu. Jeśli utracicie zdolność, to nie dostaniecie dodatkowego kredytu. 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 7 z 14 (4 260 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

Co do nowej pożyczki to mamy możliwość wzięcia jej np z zakładu pracy.
Chodzi nam bardziej o nie łamanie umowy kredytu hipotecznego.
Rozumiem że w naszym przypadku (rata hipoteki 2000 łączne zarobki netto około 6000) wzięcie pożyczki z ratą 800 zł nie spowoduje przekroczenia limitu zadłużenia 65%?
Odpowiedz
0 Lajków
Szymon8989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
17-08-2021
Wiadomość 8 z 14 (3 677 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

@Szymon8989 Jeśli wszystkie Twoje zobowiązania, łącznie nie przekroczą 65% miesięcznych dochodów podanych we wniosku - wszystko będzie zgodnie z umowąEmotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 9 z 14 (3 566 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny plus drugi kredyt

Dochodów podanych we wniosku łącznie, moich oraz żony?
Odpowiedz
0 Lajków
Szymon8989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
17-08-2021
Wiadomość 10 z 14 (3 557 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy