Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny - odsetki pozostałe do spłaty

Szanowni Państwo,

 

chciałbym zasięgnąć informacji w przedmiocie odsetek w sekcji "Pozostało do spłaty" w zakładce "Kredyt hipoteczny" w "Moim ING".

 

Od kilku lat spłacam kredyt hipoteczny - oprocentowanie zmienne, WIBOR6M + marża, raty równe. Zajrzałem ostatnio do "Mojego ING" do zakładki "Kredyt hipoteczny" i tam w sekcji "Pozostało do spłaty" mam pozycja "w tym kapitał" (niespłacony, wynikający z dotychczasowych moich wpłat i wysokości rat) oraz "w tym odsetki" (bardzo niewielka kwota kilkusetzłotowa). Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie co to za odsetki w kwocie pozostałej do spłaty? Do tej pory myślałem, że odsetki pobierane są w każdej racie i ich wysokość uzależniona jest od zmiany oprocentowania co pół roku.

Odpowiedz
0 Lajków
boro22
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
06-05-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 391 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny - odsetki pozostałe do spłaty

Są to odsetki naliczone od ostatnio zapłaconej raty do dzisiaj (do dnia, w którym to sprawdzasz). Będą one rosły aż do kolejnej raty (ich wysokość będzie zgodna z harmonogramem). Podajemy to w ten sposób, aby w momencie np. chęci spłaty całości kredytu przed czasem było widoczne ile dokładnie pozostało do spłaty na dany dzień.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1091
216
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 345 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Oprogramowanie aplikacji to tragedia

Wczoraj w godzinach popołudniowych wgraliśmy poprawkę. Ten kłopot nie powinien już występować.

18-10-2024
Re.: Hasło maskowane / partial password


@maszaikasza:

Po pierwsze, nie używam menadżera haseł "innych firm", tylko natywnego, wbudowanego w system operacyjny, uznawanego za zaufany i z którym jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Między in

...

17-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy