Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Dzień dobry,
Mam w ING kredyt hipoteczny na budowę domu. Czy ktoś orientuje się w którym miejscu umowy znajduje się informacja o tym, do jakiego etapu dom ma być wybudowany? Tzn. czy ma to być stan deweloperski, wykończony, pod klucz? Z tego co widzę w umowie i załącznikach jest mowa tylko o przeznaczeniu na "budowę", a kosztorys jest bardzo ogólny. Nie widzę żadnej informacji o tym, w jakim stopniu dom musi być wykończony, chociaż pamiętam, że przy podpisaniu umowy była mowa o tym, że wykończony musi być. Zastanawiam się skąd wziąć konkretne informacje czy z kredytu w trakcie okresu budowlanego muszę zrobić np. tynk na elewacji, czy obie łazienki muszą być na gotowo, albo czy w każdym pomieszczeniu muszę mieć zamontowane listwy przypodłogowe, kontakty i oświetlenie? Takie szczegóły, które nie będą niezbędne na początku po przeprowadzce, ale sumarycznie dają spory koszt, który wolałabym przeznaczyć jednak na lepsze materiały itp.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaZ1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
13-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 319 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Sytuacja, którą opisujesz wymaga sprawdzenia przez nas dokładnie tych dokumentów, które posiadasz. Skontaktuj się proszę z naszymi doradcami hipotecznymi (telefonicznie pod numerem 32 357 00 57 lub czacie w Moje ING). Możesz również porozmawiać z doradcą, który przyjmował wniosek Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 239 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

26.04.23 - JEST DECYZJA!
Po dokładnie 49 dniach od złożenia wniosku udało się doczekać. Zostało jeszcze podpisanie umowy.
Trzymam kciuki za resztę

26-04-2024
Re: Wakacje kredytowe a ubezpieczenie kredytu

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Trzymam za Was kciuki.

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy