Odpowiedz

Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

Witam wszystkich użytkowników społeczności ING
Chciałabym zapytać gdyż nie ukrywam sprawa jest pilna, chodzi o zakup mieszkania z rynku wtórnego gdzie jest spisana umowa przedwstępna z dużym zadatkiem a my musimy wywiązać się z terminu w niej zapisanego. Jaki jest maksymalny czas oczekiwania na decyzje dla wniosku złożonego 17.11.2020.
W statusie jest od dwóch dni krok 1 czyli podziękowania za wybór ING.
Dodam że wniosek został złożony z wszystkimi wymaganymi dokumentami oraz operatem zgodnym z wytycznymi ING. Pozdrawiam i liczę kolejne godziny z niecierpliwością.
Odpowiedz
0 Lajków
Monika90
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
1
19-11-2020
Wiadomość 1 z 32 (6 491 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

Najlepiej zapoznać się z pozostałymi tematami na temat terminów jakie zostały poruszone na tym forum - jest tego trochę.

Ja złożyłem wniosek 23.10 ( również komplet z operatem ) i do dzisiaj mam status "analiza dokumentów". Myślę, że w następny tygodniu otrzymam decyzję wstępną.

 

Pod poniższym linkiem można śledzić jakie wnioski są rozpatrywane danego dnia:

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Gniewko
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
5
10-11-2020
Wiadomość 2 z 32 (6 486 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

@Monika90

Przed Tobą jeszcze trochę czasu. Dzisiaj do procesu przyjmują wnioski z 13 listopada. Później, kiedy wejdziesz w 2 etap "Analiza wniosku" - wtedy mają czas nawet 15 dni roboczych na analizę. 

@Gniewko

Patrząc na procesy to generalnie już powinieneś mieć decyzję wstępną. Aczkolwiek mając operat - mogli przystąpić od razu do decyzji ostatecznej. Życzę powodzenia! Emotikon: Szczęśliwy Bo ostatnio takie rzeczy się zdarzają!


Odpowiedz
0 Lajków
Anita3
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
06-11-2020
Wiadomość 3 z 32 (6 477 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

[ Edytowane ]

@Anita3Wniosek wszedł na drugi etap dopiero 2.11 więc zgodnie z datami na stronie jeszcze kilka dni.

Chciałbym już mieć decyzję ale jeden tydzień już nic nie zmieni.

Odpowiedz
0 Lajków
Gniewko
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
5
10-11-2020
Wiadomość 4 z 32 (6 466 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

Ostatnie tygodnie to niestety wydłużony czas oczekiwania. 

Zerknij sobie tutaj https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Ponoć miej więcej dotrzymują terminu, chociaż mam wrażenie, że jednak nie bardzo.

Na pewno jest dużo wniosków i trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Odpowiedz
0 Lajków
to_tylko_ja
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
18-11-2020
Wiadomość 5 z 32 (6 459 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

No to trochę im zajęło...
Daj znać jak coś już będziesz wiedzieć.

Ja złożyłam 29.10 wniosek z operatem i od razu dostałam maila z RODO.
2 listopada już wszedł na etap "Analizy". Więc być może jedziemy na "jednym wózku" Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Anita3
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
06-11-2020
Wiadomość 6 z 32 (6 457 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

Nasz też został wczytany 29.10 i wciąż analiza, czekamy z niecierpliwością, 15 dni mija dzisiaj.

Odpowiedz
0 Lajków
to_tylko_ja
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
18-11-2020
Wiadomość 7 z 32 (6 450 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

[ Edytowane ]

@Monika90

 

Ustawowo, jeśli wszystkie dokumenty są poprawne i bank je zaakceptuje, to od momentu ich dotarcia do banku (tylko nie jestem pewien od kiedy to się zaczyna liczyć, chyba od akceptacji dokumentów a przede wszystkim operatu) mają ustawowo 21 dni kalendarzowych na wydanie Ci decyzji ostatecznej.

 

Jeśli chodzi o stronę do sprawdzania czasów - musisz pilnować kiedy Ci się zmieni status na "analiza dokumentów", i następnie będziesz widziała kiedy są wydawane decyzje wstępne, w środkowej kolumnie. Będziesz mogła mniej więcej policzyć ile dni brakuje aż dotrą do Twojego wniosku. W Twoim przypadku zaraz po niej może być decyzja ostateczna, bo bank ma już dostarczony operat. Co do tych dni ostatnio często ich pilnuję bo sam czekam na decyzję wstępną, z reguły w 1 dzień realizują wnioski złożone w ciągu jednego dnia, aczkolwiek ostatnio były obsuwy i wydłużenia, dziś na przykład też (już drugi dzień wydają decyzje dla wniosków z 28 października). 

 

Swoją drogą mam prośbę do tych osób którym też "zbliża" się decyzja wstępna - dajcie znać czy termin mniej więcej pokrył się z wyliczeniami ze strony z czasami procesowymi.

arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 8 z 32 (6 374 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

Nie pozostaje nic tylko czekać. Szkoda że z góry nikt nie wie o co dodatkowo mogą prosić przecież ktoś wnioski sprawdza przy przyjęciu.

Działam przez pośrednika on mnie uspokaja że z wnioskiem i całą dokumentacją jest wszystko ok dodatkowo mamy ltv na poziomie 60% a sam operat opiewa na wyższą kwotę niż ta za którą kupujemy co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla banku, zapasu zdolności też mamy dość ale ten nie pokój i czas daję się we znaki. ING jest jedynym bankiem który wybraliśmy ale zaczynam się zastanawiać czy nie złożyć wniosku do innego który być może będzie zabezpieczeniem dla nas. Ma ktoś informacje który bank działa teraz najszybciej z kredytem hipotecznym?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Monika90
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
1
19-11-2020
Wiadomość 9 z 32 (6 330 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ile do decyzji?

@Anita3 to jest bardzo ciekawe... ja składałem 02.11 wniosek w siedzibie banku. Prawie komplet dokumentów, operat dorzuciłem kilka dni później (a na tym etapie nie jest wymagany). Od razu dostałem maila z RODO tak jak Ty i od tamtej pory wniosek wisi na etapie pierwszym "Witamy". Doradca w banku nie potrafi powiedzieć nic konkretnego, tylko mydli mi oczy.

 

U Ciebie w ciągu 2 dni roboczych wniosek ładnie przeskoczył na etap drugi tak jak jest to podane na stronie - czas 2-3 dni roboczych.

U mnie już ponad 12 dni roboczych i dalej wisi na etapie pierwszym. Do tego doradca wczoraj do mnie dzwonił, że niby brakuje jakiegoś podpisu na wniosku.

 

Dramat. Widocznie mam pecha i trafiłem na felernego doradcę. Z pierwszego spotkania z ING wyszedłem bardzo pozytywnie nastawiony i stwierdziłem, że nie będę już składał wniosku w innych bankach, bo wszystko szybko, sprawnie i przejrzyście. Teraz sobie pluję w brodę i jutro jestem już umówiony w innym banku z doradcą.

Odpowiedz
0 Lajków
Dario89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
11-11-2020
Wiadomość 10 z 32 (6 258 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy