Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a ryczałt

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kredytu hipotecznego.

Obecnie rozliczam się na zasadach ogólnych, ale od nowego roku planuję przejść na ryczałt. Z tego co wiem, przy ryczałcie ciężej otrzymac kredyt, natomiast zastanawiam się czy to że do tej pory rozliczam się na zasadach ogólnych może w pozytywny sposób wpłynąć na zdolność kredytową?
Jeśli tak, to na jakiej zasadzie będzie wyliczana zdolność kredytowa?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
0 Lajków
JakubS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-12-2021
Wiadomość 1 z 5 (5 480 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a ryczałt

Od 01 stycznia 2022 roku będziemy akceptowali do udzielenia kredytu hipotecznego tylko dochód z działalności gospodarczej prowadzonej min. 24 miesiące i rozliczającej się na KPIR lub pełnej księgowości. Nie będziemy akceptowali ryczałtu ani karty podatkowej. W sprawie dodatkowych informacji o kredycie hipotecznym zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi specjalistami na numer 32 357 00 65 (koszt połączenia wg stawek operatora). Infolinia jest czynna w dni robocze 8:00 - 20:00 i w soboty 8:00 - 16:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 5 (5 344 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a ryczałt

Panie Mateuszu, pozwolę sobie pociągnąć temat. A co w przypadku wniosków, które aktualnie są procedowane? Mój wniosek został złożony na początku grudnia. Czy jeśli procedura zakończy się już po nowym roku, to będzie możliwe zawarcie umowy kredytowej, jeśli rozliczam się na ryczałcie?

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odpowiedz
0 Lajków
Michał91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-12-2021
Wiadomość 3 z 5 (4 993 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a ryczałt

Czyli żaden programista z kulawą nogą nie przyjdzie do nich po kredyt i bardzo dobrze. ING jest jak Internet Explorer, za parę lat może zorientuje się że przepisy podatkowe się zmieniły i ludzie uciekają na ryczałt. Lepiej wybierzcie nowocześniejszy bank.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (4 986 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a ryczałt

Zmiana dotyczy wniosków kredytowych złożonych po 1 stycznia 2022. Jeśli wniosek był złożony przed tą datą, będzie rozpatrywany na obecnych warunkach.

Tak więc, jeśli decyzja będzie pozytywna, możliwe będzie skorzystanie z kredytu hipotecznego w naszym banku.

 

 

 

**

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!

DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 5 z 5 (4 643 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy