Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt dla pary bez małżeństwa z własnością 50/50 % a różne kwoty wkładu własnego.

Dzień dobry,
Zamierzamy z partnerką wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie, własność będzie po 50%, gdy byliśmy na umowie rezerwacyjnej agentka nieruchomości wspomniała coś o tym aby dokonywać wszystkich wpłat po równo i zaznaczać to w rezerwacji itp. - Tak zrobiliśmy z wpłatą rezerwacyjną i tak zrobimy z wpłatą przy umowie przedwstępnej.

Jednak podczas brania kredytu zasugerowała by wkład przelać po równo z obu naszych kont do obecnych właścicieli mieszkania.
I tutaj pytanie bo nasze wkłady trochę się będą różnić, powiedzmy 70 tyś, i 170 tyś. 
I tutaj moje pytanie czy tak jest w porządku prawnie jeśli dalej będzie własność nieruchomości po 50% ? a Przelejemy sprzedającym 70, i 170 tyś.

Czy trzeba wyrównać nasze wkłady do kwot 120 tyś oboje lub na bardzo zbliżony poziom? 
Czy można napisać że dokonujemy różnych kwot wpłaty wkładu a własność jest nadal po 50% ?

Odpowiedz
0 Lajków
warius
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-09-2024
Wiadomość 1 z 2 (193 wyświetleń)

Re.: Kredyt dla pary bez małżeństwa z własnością 50/50 % a różne kwoty wkładu własnego.

Dziękuję za zainteresowanie naszą propozycją. Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.


Na kontakt z naszym specjalistą może Pan umówić się w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojego ING proszę wybrać: Pomoc i kontakt (na dole strony) -> Skontaktuj się -> Spotkania ze specjalistą ING. Może Pan również umówić się na stronie www.ing.pl wybierając kolejno: Kontakt -> Umów spotkanie.

Z dostępnych opcji polecam wybór spotkania wideo, na którym może Pan porozmawiać z dowolnego miejsca, nie tracąc czasu na dojazd. Rozwiązanie to jest bardzo proste – nie trzeba niczego instalować, wystarczy wejść w linka, który prześlemy na mejla. Będzie Pan mógł zobaczyć naszego specjalistę oraz przygotowane materiały.

 

Przed spotkaniem zapraszamy do sprawdzenia maksymalnej możliwej kwoty kredytu na naszej stronie www.ing.pl , w zakładce Kredyty i pożyczki, wybierając Kredyt hipoteczny, a potem Oblicz ratę i zdolność kredytową





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
173
35
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (51 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zmiana proporcji pierwszej i drugiej transzy kredytu hipotecznego na zakup domu z rynku wtórnego.

Dzień dobry,

 

Na początku sierpnia b.r. złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny w banku ING. Do wniosku dołączyłem wymagane dokumenty, w tym zaświadczenie zbywców nieruchomości o stanie ich zadłużenia (sp

...

30-09-2024
wypłata transferowa IKZE

Dzień dobry, czy mogę zlecić wypłatę transferową z IKZE, które mam w ING drogą korespondencyjną, tzn. w formie papierowej pocztą tradycyjną, jeżeli tak, to gdzie znajdę formularz ?

30-09-2024
Re.: Kredyt dla pary bez małżeństwa z własnością 50/50 % a różne kwoty wkładu własnego.

Dziękuję za zainteresowanie naszą propozycją. Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.


Na kontakt z naszym specjalistą może Pan umówić się w Moim ING. Po z

...

30-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy